Bitcoin düşüşü yıktı geçti! Fiyat 50 bin doların altına indi

 Bitcoin düşüşü yıktı geçti! Fiyat 50 bin doların altına indi

Lider kripto para birimi Bitcoin sert düşüşler yaşayarak 50 bin doların altına indi. 2021 yılında ilk kez 50 bin doların altına inen Bitcoin beraberinde altcoin’lerin de gerilemesine sebep oldu.

Bitcoin Düşüşü Yıktı Geçti!

Bitcoin 55 bin dolar seviyelerinden 47 bin 500 dolar seviyelerine geriledi. Ardından yükselerek yeniden 48 bin doların üzerine çıktı. Bu düşüşle birlikte kripto para piyasasının total büyüklüğü 2.2 trilyon dolardan 1.77 trilyon dolara geriledi.

Bitcoin düşüşü yıktı geçti! Fiyat 50 bin doların altına indi

Bu düşüşle birlikte Bitcoin piyasa değeri 1 trilyon dolardan 906 milyar dolara geriledi. Bitcoin dominasyonu ise yüzde 51.3 seviyelerine yükseldi. Bu düşüşle birlikte altcoin fiyatları da bir hayli gerilemiş oldu. Düşüşe sebep olan durum ortaya çıktı. Biden, zenginlerden daha fazla vergi alınmasını öngören planın yakın zamanda duyuracak. Bu haber de başta Bitcoin ve kripto paralar olmak üzere tüm piyasalarda sert etkilere sebep oldu.

Kripto para piyasası bu sabah kıpkırmızı bir güne uyandı. Bitcoin’in gerilemesiyle tüm piyasa çok ciddi bir düşüş yaşamış oldu. Twitter’da paylaştığı analizleriyle bilinen ‘@cryptonerium‘ bu düşüşle ilgili şu ifadeyi kullandı ve grafik paylaşımında bulundu:

”Düşüş şimdilik yeterli. Satoshi ölmediyse bir miktar dönüş bekliyorum. Hedef vermek zor.”

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Gökhan Kaya

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir