Tether piyasa değeri 95 milyar doları aştı!

Tether piyasa değeri

Tether piyasa değeri 95 milyar doları aştı!

ABONE OL 

Kripto para piyasasının sabit fiyatlı kripto parası olan Tether (USDT) piyasa değeri olarak 95 milyar doları geride bıraktı. Diğer sabit fiyatlı kripto paralara karşın ciddi bir hakimiyeti bulunan Tether, en yakın rakibine ciddi bir fark attı.

Tether Piyasa Değeri 100 Milyar Dolara Yaklaştı

Sabit fiyatlı kripto para denildiğinde akıllara gelen ilk kripto para olan USDT, piyasa değeri olarak 95 milyar doları geride bıraktı. Sabit fiyatlı kripto paralar arasındaki dominasyon sıralamasında yüzde 71’lik oranı ile ilk sırada yer alıyor.

Tether işlem hacmi

Glassnode verilerine göre 2023 yılının ilk günlerinde yüzde 50’lik bir dominasyona sahip olan Tether (USDT), 2024 yılının ilk günlerinde 71’lik dominasyona ulaştı. Diğer sabit fiyatlı kripto paralarla arasında ciddi bir dominasyon oranı bulunan Tether, alanının lideri konumunu koruyor.

Bilindiği gibi Binance’e açılan dava sonrasında Binance tarafından geliştirilen ve desteklenen BUSD projesinin sonlandırılmasına karar verilmişti. BUSD tutan kripto para yatırımcıları da fonlarını USDT’ye ağırlıklı olarak çevirdiği verilerden anlaşılıyor.

Telegram USDT Transferini Özelliklerine Eklemişti

Telegram, kullanıcıları artık sohbet ettiği kişilere USDT imkanını sağlama imkanını sağlamıştı. Telegram tarafından desteklenen @wallet isimli bot’a Tether (USDT) da eklenmişti. Bu sayede Telegram üzerinden hızlı bir şekilde USDT transferi gerçekleştirme imkanı sunulmuştu.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve YouTube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir