Arjantin’de Bitcoin ile kira sözleşmesi yapıldı!

Bitcoin ile kira sözleşmesi

Arjantin’de Bitcoin ile kira sözleşmesi yapıldı!

ABONE OL 

Arjantin‘in uzun yıllardır yaşadığı enflasyon sebebiyle ülke içerisinde enflasyona karşı çözüm yöntemleri artmaya başladı. Bu yöntemlere son olarak Bitcoin ile kira sözleşmesi eklendi.

Bitcoin ile Kira Sözleşmesi Yapıldı

Bitcoin’in fiyatının 40 bin doların üzerinde seyrettiği şu günlerde Arjantin’den ilginç bir haber geldi. Bilindiği gibi Arjantin’de uzun yıllardır enflasyon sorunu bulunuyor. Bu sebeple her gün değer kaybeden Arjantin Pesosuna karşı alternatif para birimleri kullanılmaya başlandı.

Arjantin’de bir ev sahibi ile kiracı arasında Bitcoin ile ödeme yapılmasına yönelik bir anlaşma yapıldı. 100 dolara sabit olacak olan Bitcoin ödemesi yapacak olan kiracının ve ev sahibinin kripto para yatırımcısı olduğu da gelen bilgilere arasında yer alıyor.

Bitcoin sigorta

Bitcoin Fiyat Tahminleri Gelmeye Devam Ediyor

Birleşik Krallık merkezi Standard Chartered, Bitcoin fiyat tahminini duyurdu. Standard Chartered bankasına göre 2025 yılının sonuna kadar 200 bin dolarlık fiyat tahmini geldi.

Bitcoin fiyat tahmini yapan şirketlerin Bitcoin ETF detayına dikkat çekmesi, Bitcoin ETF’inin kabul edilmesi halinde oluşacak yeni talep ile ilişkilendiriliyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir