Tether Celcius’a kredi vermiş!

Tether Celcius

Tether Celcius’a kredi vermiş!

ABONE OL 

Kripto para piyasasının en popüler sabit fiyatlı kripto parası olan Tether yine tartışma konusu konusu oldu. Tether hakkında yapılan son duruşmada Tether şirketinin kripto para borç verme platformu Celcius’a 1 milyar USDT değerinde kredi verdiği ortaya çıktı.

Tether Celcius’a Kredi Sağladı

Tether yine soruşturma altına alındı. Bu soruşturma da yine çok tartışılacak bir detay ortaya çıktı. Tether şirketinin Celcius isimli kripto para borç verme şirketine 1 milyar USDT borç verdiği ortaya çıktı. Soruşturma kapsamında Celcius şirketinin CEO’su Alex Mashinsky açıklama yaptı. Bu açıklamada Tether şirketine yıllık yüzde 5-6 oranında faiz ödediklerini ifade etti.

Ayrıca Tether‘ın şirketlere Bitcoin teminatlı şekilde milyar dolar değerinde kredi verdiği ortaya çıktı. Soruşturma kapsamında yeni açıklamaların da ortaya çıkması bekleniyor.

ABD Tether
Tether Celcius’a kredi vermiş!

Bitfinex – Tether Davası Nihayet Sonuçlanmıştı

New York Başsavcılığı tarafından yapılan Bitfinex ve Tether arasındaki davanın uzlaşmayla sonuçlandığını, her iki tarafında 18.5 milyon dolar ödeme yapacağını ve yine her iki şirketinde New York’ta yürütülen faaliyetlerinin sonlandırıldığını açıkladı.

2 yıl önce Bitfinex şirketinin hizmet satın aldığı Crypto Capital isimli şirketin 850 milyon dolarlık zararını Tether fonlarını kullanarak kapattığı iddia edilmişti. Bu sebepten dolayı davalık olan taraftar nihayet anlaştı.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.