Tesla ilk çeyrek raporunu yayınladı! Kârı dudak uçuklattı

Tesla ilk çeyrek raporunu yayınladı

Tesla ilk çeyrek raporunu yayınladı! Kârı dudak uçuklattı

ABONE OL 

Elektrikli otomobil sektörünün öncü ve en büyük isimlerinden olan Tesla ilk çeyrek raporunu yayınladı. Elde edilen dev gelir ve kâr, elektrikli araçlara olan ilgiyi de gözler önüne serdi. İşte o rapor:

Tesla İlk Çeyrek Raporu

Son zamanlarda Twitter‘ı alıp almayacağı fazlasıyla konuşulan, dünyanın en popüler isimlerinden biri olan ve en zengin insanı olan Elon Musk‘ın kurucusu ve CEO’su olduğu elektrikli otomobil devi Tesla ilk çeyrek raporlarını açıkladı.

Raporda sahip olunan Bitcoin’lerin satılmaması dikkatleri çekti.

Tesla’nın son 6 çeyrekte elde ettiği gelir tablosu

Grafikte de göründüğü üzere Tesla, her çeyrek üzerine koyarak ilerlemeye devam ediyor. Yılın ilk çeyreğinde 18,7 milyar dolar gelir elde eden şirket, 3,3 milyar dolar net kâr elde ettiğini duyurdu. Bu gelir geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 81‘lik bir artış anlamına geliyor. Tesla, 2021 ilk çeyreğinde 10,4 milyar dolar gelir elde etmişti.

Tesla için oldukça hareketli ve verimli geçen bu çeyrekte biri 22 Mart’ta Berlin‘de diğeri 8 Nisan’da Teksas‘ta olmak üzere iki yeni fabrika açıldı.

Şirket, ilk çeyrekte Model 3 ve Model Y araçlarından toplamda 295.324, Model S ve Model X araçlarından ise 14.724 araç teslim ettiğini, toplamda 310.048 araç teslim edildiğini açıkladı. Şirket son üç ayda toplamda 305.407 araç üretti.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Yaşam kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir