Netflix ucuza reklamlı paket sunacak

Netflix ucuza reklamlı paket sunacak

Netflix ucuza reklamlı paket sunacak

ABONE OL 

Netflix kurucu ve CEO’su Reed Hastings, artan fiyatlardan dolayı aboneliklerin iptaline karşı önlem almak amacıyla reklamlı bir abonelik planı sunmaya hazırlandıklarını açıkladı.

Netflix Ucuza Reklamlı Paket Sunacak

221 milyon abonesinin olduğu ve yılın ilk çeyreğinde 200 bin kullanıcı kaybettiğini açıklayan şirket, reklamlı bir abonelik paketi sunacak. “Netflix’i takip edenler benim reklamcılığın karmaşıklığına karşı olduğumu ve aboneliklerin basitliğinin büyük bir hayranı olduğumu bilirler. Ama bunun hayranı olduğum kadar tüketicilerin isteklerinin daha büyük hayranıyım.” diyen Hastings, daha uygun fiyata Netflix abonesi olmak isteyenleri kırmayarak yeni bir sistem hazırladıklarını açıkladı.

Muhtemelen önümüzdeki yıl hayata geçecek olan uygulama, daha uygun fiyatlı olacak ve platform içerisinde vakit geçirip içerik izlerken karşımıza çıkan reklamlar ile aradaki fiyat farkı kapanacak. Hastings, durumla ilgili “Bu modelin Hulu’da işe yaradığı açık. Disney ve HBO da yaptı. İşe yarayıp yaramayacağı konusunda çok fazla bir şüphemiz yok. Tüm şirketler bunu anlamış durumdalar.” açıklamasını yaptı.

Netflix Türkiye fiyatına yapılan zamla birlikte yeni fiyatlar şöyle:

  • Temel: 26,99 TL37,99 TL
  • Standart: 40,99 TL57,99 TL
  • Özel: 54,99 TL77,99 TL

Netflix’e Büyük Şok!

Şirketin ilk çeyrek raporlarında ortaya çıkan durum içler acısıydı çünkü ilk çeyrekte abone sayısının 2,5 milyon artması hedeflenirken 200 bin abone kaybı olması hissedarları büyük bir şoka uğrattı. Bunun üzerine gerçekleşen dump ile şirketin hisseleri yüzde 25 azaldı.

Şirketin yapılan zamlardan sonra yılın ilk çeyrek geliri geçen yıla kıyasla yaşanan yüzde 10’luk artışa 7,9 milyar dolar olarak açıklandı. Net kâr ise geçen yılın aynı dönemine kıyasla yüzde 6 azaldı ve 1,6 milyar dolar olarak açıklandı.

Netflix’in dünya genelindeki toplam abone sayısının 221,6 milyon olduğu açıklanırken yılın ikinci çeyreğinde de abone düşüşünün devam edeceği ve 2 milyona yakın abone kaybının beklendiği açıklandı.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Yaşam kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir