HBO Max güncel abone sayısı açıklandı

HBO Max güncel abone sayısı açıklandı

HBO Max güncel abone sayısı açıklandı

ABONE OL 

Netflix’e yapılan zammın ardından Türkiye’ye gelmesi merakla beklenen ve yakında gelecek olan HBO Max güncel abone sayısı AT&T tarafından açıklandı.

HBO Max Güncel Abone Sayısı Açıklandı

En son Mart ayında 15 yeni ülkede faaliyete geçen HBO Max’ın güncel abone sayısı AT&T tarafından düzenlenen basın açıklamasında ortaya çıktı. HBO Max güncel abone sayısı 76,8 milyon olarak açıklandı. Yılın ilk çeyreğinde 3 milyon abone kazanan platform, geçen yıl aynı döneme göre 13 milyonluk artış gösterdi.

Bu ayın başında Netflix, Türkiye’de fiyatlarına zam yaptı ve oldukça sert tepkiler aldı. Ardından açıklanan raporlarda Netflix’in 10 yılı aşkın bir sürenin ardından abone kaybetmesiyle birlikte Haziran ayında Türkiye’ye gelecek olan Disney Plus ve yıl sonlarına doğru ülkemize giriş yapacak olan HBO Max ile ilgili haberler artmaya başladı. Platformların Türkiye’de faaliyet haline gelmesinin ardından abone sayılarının büyük bir artış görmesi bekleniyor.

Netflix‘in en son açıklanan bilgilere göre 221 milyonun üzerinde, Disney Plus platformunun ise 129 milyon aboneye sahip olduğu biliniyor. HBO Max ise 76,8 milyon aboneyle 3. sırada yer alıyor.

HBO Max Türkiye’de bu yılın sonuna doğru faaliyete girecek.

HBO Max Türkiye’ye Ne Zaman Gelecek?

Geçtiğimiz yılın ekim ayında İskandinavya ülkeleri ile İspanya ve Andorra’da faaliyete başlayan platform, bu yılın mart ayında Bosna-Hersek, Bulgaristan, Hırvatistan, Çekya, Macaristan, Moldova, Karadağ, Hollanda, Kuzey Makedonya, Polonya, Portekiz, Romanya, Sırbistan, Slovakya ve Slovenya ülkelerinde hizmetine başladı.

Ülkelerde ortalama 5 euro civarı bir ücretle hizmet veren ve açılış sırasında abone olanlara ömür boyu yüzde 33’lük indirim sağlayacağını belirten platform yetkilileri, 2021 yılını 73 milyon abone ile kapattıklarını ve hem daha fazla ülkede hizmet vermek hem de kullanıcı sayısını arttırmak için devamlı çalışmalar yaptıklarını açıkladı.

WarnerMedia‘nın sahibi olduğu HBO Max Türkiye ve diğer ülkelere ne zaman geleceğiyle ilgili de üstü kapalı bir açıklama yaptı. 2026 yılına kadar 190 ülkede faaliyete geçmeyi bekleyen platformun Türkiye, Yunanistan ve diğer balkan ülkelerinde bu yılın sonuna doğru hizmete gireceği belirtildi.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Yaşam kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.