Tesla Bitcoin’lerden ne kadar zarar ettiğini açıkladı!

Tesla Bitcoin

Tesla Bitcoin’lerden ne kadar zarar ettiğini açıkladı!

ABONE OL 

Satın aldığı Bitcoin‘lerle bir önceki kripto para boğa piyasasını tetikleyen Tesla, satış gerçekleştirmemeye devam ediyor. Ancak Bitcoin fiyatının düşmesi sebebiyle Tesla zarar etmeye devam ediyor.

Tesla Bitcoin’lerden 140 Milyon Dolar Zarar Etti

Tesla‘nın SEC’e sunduğu raporda sahip olduğu Bitcoin’ler sebebiyle 140 milyon dolarlık zarar ettiği açıklandı. Geçtiğimiz yıl sahip olduğu Bitcoin’lerin bir kısmını satan Tesla, 64 milyon dolarlık bir kâr elde etmişti. Ancak totalde şirketin 140 milyon dolar zarar olduğu raporda göründü.

Şu ifadelerle zarar açıklandı:

31 Aralık 2022’de sona eren yılda, Bitcoin’imizin defter değerindeki değişikliklerden kaynaklanan 204 milyon dolarlık değer düşüklüğü zararı kaydettik ve Bitcoin’in bizim tarafımızdan fiat para birimine dönüştürülmesinden 64 milyon dolarlık kazanç kaydettik.

Tesla Bitcoin
Tesla Bitcoin’lerden ne kadar zarar ettiğini açıkladı!

Tesla Bitcoin Satışı Yapmamıştı

Bitcoin satın alan şirketler arasında yer alan Tesla, Bitcoin’lerini korumaya devam ediyor. 2022 yılının dördüncü çeyrek raporunu duyuran Tesla’nın Bitcoin satışı yapmadığı ve hala 9 bin 720 Bitcoin‘e sahip olduğu açıklanmıştı.

Daha önce Bitcoin satın alımıyla Bitcoin fiyatının tüm zamanların zirvesine yönelmesinde etkin rol oynayan Tesla, Bitcoin’lerini satmayarak hala Bitcoin’e güvendiğini bir kez daha göstermiş oldu.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve YouTube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir