Facebook Metaverse yatırımları sebebiyle 13.7 milyar dolar zarar etti

Facebook Metaverse

Facebook Metaverse yatırımları sebebiyle 13.7 milyar dolar zarar etti

ABONE OL 

Kripto para piyasasındaki son hype’lardan biri olan Metaverse’e birçok şirket yatırım yapmıştı. Özellikle Metaverse odaklı kripto para projeleri büyük ilgi görmüştü. Facebook da Metaverse yatırım yapmaya başlamıştı. Ancak son raporlar şirketin zarar ettiğini ortaya koydu.

Facebook Metaverse Yatırımları Sebebiyle Büyük Zarar Etti

Facebook, Metaverse odaklı yatırımları sebebiyle 13.72 milyar dolarlık bir zarar yaşadı. Bilindiği gibi Facebook şirketi artık Meta isimli bir tepe şirkete bağlı. Yine Meta da Mark Zuckerberg tarafından kuruldu ve faaliyetlerini sürdürüyor. Şirketin Metaverse bölümünün yapmış olduğu yatırımların başında Reality Labs yer alıyordu. Bu proje de 4.28 milyar dolar zarar etti.

Şirketin kurucusu ve CEO’su olan Mark Zuckerberg, Metaverse yatırımlarına devam edileceğini de yaptığı açıklamada belirtti:

Önceliklerimiz değişmedi. Yol haritamızı yönlendiren iki büyük teknolojik dalga, bugün yapay zeka ve uzun vadede Metaverse.

Facebook Metaverse yatırımları sebebiyle 13.7 milyar dolar zarar etti

Meta, NFT Paylaşım Özelliğini Duyurmuştu

Facebook ve Instagram’ın bağlı olduğu Meta isimli tepe şirketi, NFT entegrasyonu için yeni bir adım attı. Bu adım ile birlikte ABD’deki Facebook ve Instagram kullanıcıları NFT’lerini paylaşabilecekler. Bu sayede NFT pazarının da hareketlenmesi bekleniyor.

Facebook ve Instagram kullanıcıları cüzdanlarını hesaplarına entegre edebilecekler. Daha sonra ise sahip oldukları NFT’leri takipçileriyle paylaşabilecekler. Yapılan duyuru:

Bugün ABD’de Facebook ve Instagram’daki herkesin artık cüzdanlarını bağlayabileceğini ve dijital koleksiyonlarını paylaşabileceğini duyuruyoruz. Bu, insanların sahip oldukları dijital koleksiyonları hem Facebook hem de Instagram’da çapraz paylaşma olanağını içeriyor. Ek olarak Instagram’da dijital koleksiyonların bulunduğu 100 ülkedeki herkes artık bu özelliğe erişebilir.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve YouTube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir