Hindistan kripto para vergi indirimini yapmadı!

Hindistan kripto para

Hindistan kripto para vergi indirimini yapmadı!

ABONE OL 

Hindistan‘ın hali hazırda uyguladığı yüzde 30’luk kripto para vergisini indireceği konuşulmaya başlanmıştı. Ancak yapılan açıklamalarda vergi indirimine dair herhangi bir detay verilmedi.

Hindistan Kripto Para Vergi İndirimine Gitmedi

Kripto paralardan aldığı yüzde 30’luk vergi oranıyla yalnızca Hindistan’daki kripto para yatırımcılarından değil birçok ülkeden kripto para yatırımcılarının tepkisini çekmişti. Gelen yoğun tepkilerin ardından bu vergi oranının düşürüleceği konuşulmaya başlanmıştı.

1 Nisan 2022 tarihinde yürürlüğe giren yasa, elde edilen gelirlerin yüzde 30‘unun vergi olarak ödenmesini kararlaştırmıştı. 1 Temmuz 2022 itibariyle yürürlüğe giren yasada ise 127 dolar ve üzeri alım satım işlemlerinden yüzde 1 vergi alınması kararlaştırılmıştı.

Hindistan kripto para vergi
Hindistan kripto para vergi indirimini yapmadı!

Hindistan Merkez Bankası Başkanı: Kripto Paralar Riskli

Hindistan Merkez Bankası Başkanı Shaktikanta Das geçtiğimiz aylarda yapılan duyurunun ardından bir açıklama yapmış ve kripto paraların riskli olduğunu hükümete bildirdiğini ifade etmişti. Das tarafından yapılan açıklama:

”RBI’nın pozisyonunda bir değişiklik yok. Hükümete kripto para birimleriyle ilgili büyük endişelerimiz olduğunu ilettik.”

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve YouTube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir