Tesla Bitcoin satmamış!

Tesla Bitcoin

Tesla Bitcoin satmamış!

ABONE OL 

Elon Musk tarafından kurulan ve dünyanın en büyük elektrikli otomobil üreticisi olan Tesla, Bitcoin satın aldığını açıklamış ve Bitcoin’in 65 bin dolar seviyelerine yürümesine büyük katkı sağlamıştı. Ardından ”Tesla Bitcoin sattı” iddiaları yükselmeye başlamıştı. Şirket, 2021 yılının ikinci çeyrek raporunu yayınladı ve Bitcoin satmadığı ortaya çıktı.

Tesla Bitcoin’leri Tutuyor

Dünyanın en büyük elektrikli otomobil üreticisi olan Tesla, 1.5 milyar dolarlık Bitcoin yatırımı yaptığını açıklamış ve Bitcoin’in 38 bin dolardan 44 bin dolar seviyelerine çok kısa sürede yükselmesine sebep olmuştu. Bu alımdan birkaç ay sonra ise Tesla şirketinin Bitcoin sattığı iddia edilmişti.

Ardından şirketten açıklama gelmiş ve 272 milyon dolarlık Bitcoin satıldığı ifade edilmişti. Bu satışın gerçekleştirilme sebebi olarak ise ”Bitcoin’in ne kadar çabuk likidite edilebileceğini göstermek istedik” olarak açıklanmıştı. 2021 yılının ikinci çeyrek raporu dün açıklandı. Bu rapora göre Tesla şirketinin 1.31 milyar dolarlık Bitcoin’i bulunuyor.

Tesla Bitcoin
Tesla Bitcoin satmamış!

Elon Musk’tan Dikkat Çeken Açıklamalar

Elon Musk dün katıldığı B Word isimli etkinlikte Bitcoin, Ethereum ve Dogecoin‘e sahip olduğunu açıkladı. Kişisel olarak bu kripto paralardan satın aldığını açıklayan Musk, Tesla ve SpaceX şirketinin de Bitcoin’i olduğunu açıkladı. Geçtiğimiz aylarda Tesla şirketinin 1.5 milyar dolar değerinde Bitcoin’e sahip olduğu açıklanmıştı. Şimdi de SpaceX şirketinin Bitcoin’e sahip olduğunu açıkladı.

Ancak SpaceX şirketinin sahip olduğu Bitcoin‘in miktarı hakkında henüz net bir açıklama yapmadı. Musk ayrıca Tesla şirketinin yeniden Bitcoin ile ödeme kabul etme ihtimalinin de yüksek olduğunu açıkladı.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir