Goldman Sachs DeFi ETF’si için başvuru yaptı!

Goldman Sachs DeFi ETF

Goldman Sachs DeFi ETF’si için başvuru yaptı!

ABONE OL 

ABD’nin en büyük bankalarından olan Goldman Sachs, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC)’na DeFi ETF başvurusu yaptı. Bu başvuru DeFi sistemi için önemli bir adım olarak kabul ediliyor.

Goldman Sachs DeFi ETF’si Geliyor!

Merkeziyetsiz Finans olarak bilinen DeFi, ilk ortaya çıktığı dönemlerde kısa sürede yaşanan yüksek fiyatlanmalarla dikkat çekti. DeFi projelerinin çok kısa sürede astronomik yükselişler yaşaması yeni bir finansal teknolojinin ortaya çıkmasına sebep oldu.

ABD’nin en büyük bankalarından olan Goldman Sachs, bir DeFi ETF’si için SEC’e başvurdu. ETF ise Borsa Yatırım Fonu olarak biliniyor. Başvuru için hazırlanan dosyada ETF ile elde edilecek varlıkların yüzde 80‘inin Blockchain teknoloji ile ilgili şirketlere yatırılacağı ifade edildi.

Goldman Sachs DeFi ETF’si için başvuru yaptı!

Ethereum ETF’si Brezilya’da Kabul Edildi

Brezilya Menkul Kıymetler Komisyonu (CVM), ilk Ethereum ETF’sini kabul etti. QR Asset Management tarafından yönetilecek olan Ethereum ETF’si Latin Amerika’daki ilk Ethereum ETF‘si oldu. QR Asset Management konu ile ilgili şu açıklamayı yaptı:

”Çeşitlendirme ufkunu genişleten QETH11, herhangi bir yatırımcının tercih ettikleri aracılık yoluyla Ethereum’a doğrudan maruz kalmaları için basit, güvenli ve düzenlenmiş bir seçenek haline geliyor.”

Açıklamadan da anlaşılacağı gibi Ethereum ETF’si QETG11 ismiyle alınıp satılabilecek.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.