Facebook kesintisiyle Telegram rekor kullanıcı elde etti!

Telegram rekor

Facebook kesintisiyle Telegram rekor kullanıcı elde etti!

ABONE OL 

Sosyal medya platformlarının milyarları bulan kullanıcıları bulunuyor. 2021 yılının ilk aylarında WhatsApp Gizlilik Sözleşmesi tartışılmış ve bu sırada milyonlarca kişi Telegram‘a geçiş yapmıştı. Birkaç gün önce de Facebook, WhatsApp ve Instagram‘a erişim sağlanamamıştı. Bu sorun, Telegram‘a milyonlarca yeni kullanıcının gelmesini sağladı.

Telegram Rekorlarına Yenisini Ekledi

Birkaç gün önce Facebook çatısı altındaki Facebook, Instagram ve WhatsApp’a erişim sağlanamamıştı. Bu platformlara erişemeyen 70 milyon kullanıcı Telegram’a akın etti. Telegram da bu sayede 70 milyon yeni kullanıcı elde etmiş oldu. Bu platformlar erişim sorunu yaşadığında Telegram da yoğunluk sebebiyle yavaşlamıştı.

Telegram kurucusu Pavel Durov, 70 milyon yeni kullanıcının Telegram kullanmaya başlamaları için şu ifadeyi kullandı:

Telegram’ın günlük büyüme hızı, normları büyük ölçüde aştı ve bir günde diğer platformlardan 70 milyondan fazla mülteciyi karşıladık.

Facebook kesintisi Telegram rekor kullanıcı elde etti!

Telegram 1 Milyar Barajını Aşmıştı

Dünyanın en çok kullanılan çevrim içi mesajlaşma uygulaması olan Telegram, 1 milyar indirmeyi aşan son uygulama oldu. Sensor Tower verilerine göre WhatsApp‘ın yeni gizlilik sözleşmesi sebebiyle Telegram’a ciddi bir geçiş olduğunu gösterdi.

Yayınlanan rapora göre Hindistan nüfusunun yüzde 22‘sinin, Rusya nüfusunun yüzde 10‘unun ve Endonezya nüfusunun yüzde 10‘unun Telegram kullandığı ortaya çıktı. Ülkemizde de ilk başlarda yalnızca kripto para yatırımcıları tarafından kullanılan Telegram, WhatsApp olayının ardından ülkemizde de yeni kullanıcılara ulaştı.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.