Samsung üçüncü çeyrek raporunda rekor kıracak!

Samsung üçüncü çeyrek raporu

Samsung üçüncü çeyrek raporunda rekor kıracak!

ABONE OL 

Güney Kore merkezli teknoloji devi Samsung, önümüzdeki günlerde yayınlamayı planladığı üçüncü çeyrek raporunda rekor bir veri açıklayacak. Bu da Samsung’un son çeyreği oldukça başarılı bir şekilde atlattığını gösteriyor.

Samsung Üçüncü Çeyrek Raporu Ses Getirecek

Tüm fiyat segmentlerine uygun akıllı telefon üreten Samsung, tüm kullanıcılara hitap ediyor. Bu da doğal olarak şirketin gelirini bir hayli yükseltiyor. Samsung önümüzdeki günlerde üçüncü çeyrek raporunu yayınlayacak. Bu raporun Samsung’un son 3 yılda duyurduğu tüm çeyrek raporlarından daha iyi olduğu ifade ediliyor.

Galaxy Z Fold3 ve Galaxy Z Flip3 modellerini duyuran Samsung, her iki akıllı telefonundan da birer milyon adet sattı. Bu da beklentilerin bir hayli üstünde gelir elde edileceğini doğruluyor.

Samsung üçüncü çeyrek raporu
Samsung üçüncü çeyrek raporunda rekor kıracak!

Samsung’un 2020 Yılı Üçüncü Çeyrek Raporu Detayları

Net bir şekilde verilerini duyurmayan Samsung, eylül ayının bitmesiyle birlikte biten yılın üçüncü çeyreğinde yaklaşık 10.6 milyar dolar kâr elde ettiğini açıkladı. Bu kâr seviyesinin geçtiğimiz yılın aynı dönemine göre %58 fazla olduğunu da duyuran Samsung satışları hakkında detay vermedi.

2020 yılının Korona virüsünün dünyayı olumsuz etkilediği göz önünde bulundurulursa Samsung daha büyük bir kâr seviyesine ulaşabilirdi. Ancak geçen yıl ile karşılaştırıldığında gelirin %58 oranında artması Samsung’un Korona virüsünden hiç etkilenmediğini ortaya koyuyor.

Samsung’un yılın ikinci çeyreğinde yaklaşık 7 milyar dolar gelir elde ettiğini de belirtmek gerekiyor. Samsung üçüncü çeyrek raporuna üçüncü çeyrekte ikinci çeyreğe göre %28‘lik bir kâr artışı da dikkatlerden kaçmıyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.