Telegram Premium geliyor

Telegram Premium geliyor

Telegram Premium geliyor

ABONE OL 

Telegram CEO’su Pavel Durov, yakın bir tarihte daha önce sızıntıları çıkan Telegram Premium platformunun geleceğini doğruladı.

Telegram Premium Geliyor

Birkaç hafta önce Telegram uygulamasının ücretli bir hizmetinin geleceği yönünde iddialar ortaya atılmıştı. Durov, son açıklamasıyla birlikte adı geçen hizmeti doğruladı ve hizmetin adının Telegram Premium olacağını belirtti. Peki Premium hizmette kullanıcılara ne sunulacak.

Telegram üzerinde şu an bulunan tüm özelliklerin ücretsiz olarak yer alacağı platformun ücretli aboneliğinde öncelikle daha büyük belgeler gönderilip alınabilecek. Ayrıca daha fazla sembol, daha yüksek indirme hızı, sesli mesajların yazıya çevrilme, yeni çıkartmalar, profil rozeti, gelişmiş sohbet gibi birçok özellik de sunulacak. Ortaya çıkan söylentilere göre hizmet 5 dolar civarı bir fiyat etiketiyle ortaya çıkacak.

Pavel Durov ve Telegram Başarı Hikayesi

10 Ekim 1984 tarihinde St. Petersburg’da dünyaya gelen Durov, babasının işi nedeniyle bir süre İtalya’da yaşayıp ilkokula bu ülkede başladı. Rusya’ya döndükten sonra lise eğitimi için Academis Gymnasium’a girdi ve başarılı bir öğrenci olarak anıldı.

Lise eğitiminin ardından St. Petersburg Devlet Üniversitesi’nde Filoloji okuyan Durov, başarıları nedeniyle devletten birçok burs kazandı ve başarılarla dolu kariyeri burada başladı.

11 yaşında kendi imkanlarıyla yazılım ve program geliştirmeyi öğrenen Durov, okulunun girişindeki ‘Hoşgeldiniz’ tabelasını hackleyerek yazılımdaki yeteneğini göstermeye genç yaşta başladı. Durov, Facebook yaygınlaştıktan sonra kardeşi ile birlikte VKontakte adını verdiği Rus sosyal medya platformunu kurdu.

Devamı için tıklayın.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir