Spotify sesli kitap dönemini başlatıyor

Spotify sesli kitap dönemini başlatıyor

Spotify sesli kitap dönemini başlatıyor

ABONE OL 

Çevrimiçi müzik platformu Spotify, geçen yıl Findaway platformunu satın alarak öncesinde sinyallerini verdiği sesli kitap platformu dönemini başlatmaya hazırlanıyor.

Spotify Sesli Kitap Dönemini Başlatıyor

Findaway platformunu satın almasıyla dedikoduları ortaya çıkan platform nihayet netleşmiş oldu. Spotify CEO’su Daniel El, Spotify sesli kitap platformunu şirket için büyük bir fırsat olarak görüyor.

Daha öncesinde müzik ve podcast konusunda büyük bir popülerliğe ulaşan ve dünya çapında en çok kullanılan birkaç platformdan biri olan Spotify sesli kitap alanını da büyük bir gelir kapısı olarak görüyor.

Spotify dışında Apple şirketinin de sesli kitap konusunda adımlar attığı biliniyordu. Detaylar ilerleyen zamanlarda ortaya çıkacak.

Spotify Canlı Yayın Özelliği Getiriyor

Spotify Canlı Yayın Özelliği Getiriyor

Son yıllarda canlı yayınlara olan ilgi fazlasıyla arttı. Önce Twitch, YouNow gibi canlı yayın platformları ortaya çıktı ve canlı yayınlara bir ilgi başladı, ardından hem yayıncıların kazandıkları paralar hem de ulaştıkları popülerliklerin ardından sosyal medya uygulamaları ve YouTube gibi dev platformlar yavaş yavaş uygulamalarına canlı yayın özelliği entegre etti. Bu konuda farklı bir adım atan Twitter, canlı sesli sohbet özelliği sundu ve çok tutuldu.

Spotify, aldığı bir kararla Yeşil Oda adı altında bir özellik sunup canlı ses yayını özelliği çıkarmaya hazırlanıyor.

Şimdilik bazı iOS Beta kullanıcıları tarafından test süreci devam eden Yeşil Oda özelliği ile ilgili Spotify kurucu ve CEO’su Daniel Ek, “Tıpkı her büyük platformun izleyicilerinin birbirleriyle iletişim kurmasının bir yolu olarak onlara sahip olduğu videolu hikayeler gibi, canlı sesi de benzer şekilde görüyorum. Bütün platformların buna sahip olmasını bekliyorum.” açıklamasını yaptı.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir