Telegram GRAM projesi yüzünden ceza ödeyecek

   Telegram GRAM projesi yüzünden ceza ödeyecek

  Telegram geliştirmek isteyip de engellerle karşılaştığı kripto para ve Blockchain projesi sebebiyle ceza ödemek zorunda! Telegram Open Network (TON) isimli Blockchain ve GRAM isimli kripto para projesi SEC‘in açtığı dava sonrasında 18.5 milyon dolarlık bir ceza ile karşı karşıya kaldı.

  Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Telegram geliştirdiği Blockchain ve kripto para projesine yönelik soruşturmalarda bulunuyordu. SEC‘in Telegram’a karşı dava sonuçlandı. Bu dava sonucuna göre Telegram 18.5 milyon dolar ceza ödeyecek. Ayrıca ICO (Token arzı) ile toplanan 1.2 milyar dolar da kullanıcılara iade edilecek.

  Telegram GRAM İptal Edilmişti

  Telegram‘ın kripto parası GRAM ve Blockchain ağı Telegram Open Network projelerine 2017 yılında başlanmıştı. Kripto paraların ilk token arzı (ICO) işlemlerinde 1.7 milyar dolarlık satış gerçekleştiren Telegram, bu satışın ardından SEC‘in radarına girmiş ve yasal mücadele başlamıştı.

  SEC‘in aldığı kararlar ile token dağıtımının durdurulmasına karar verilmişti. Sadece ABD’de değil tüm dünyada token dağıtımının durdurulmasının sebebi olarak ABD vatandaşlarının GRAM token‘ı diğer yollarla elde edebilme ihtimalinin var olduğu iddia edilmişti.

  Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

  Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

  Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

  Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

  İlginizi Çekebilir

  Yorum Yapın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir