Ethereum yatırımcıları endişeli: 188 milyon dolarlık Ethereum transferi

 Ethereum yatırımcıları endişeli: 188 milyon dolarlık Ethereum transferi

En büyük 2. kripto para olan Ethereum‘da endişe veren bir transfer gerçekleştirildi. PlusToken ismiyle yaklaşık 3.9 milyar dolar değerinde kripto parayı iflası gerekçe göstererek alıp kayıplara karışan çete sahip olduğu varlıkları hareket ettiriyor.

Ethereum Yatırımcıları Endişeli

188 milyon dolar değerindeki 790 bin adet Ethereum başka bir hesaba transfer ettirildi. Bu transfer kullanıcıların yatırımlarını çalarak ortadan kaybolan PlusToken tarafından gerçekleştirildi. Gerçekleştirilen transfer için ise yalnızca 0.55 dolar (3.75 TL) işlem ücreti ödendi.

Ethereum Yatırımcıları

PlusToken ekibinin elinde Bitcoin, Ethereum ve EOS olmak üzere 2.9 milyar dolar değerinde kripto para bulunuyor. Bu kripto paraları sık sık adres değiştiren ekibin izine rastlanamıyor.

PlusToken geçtiğimiz yıl iflas ettiğini açıklamıştı. İflas açıklamasında 2.9 milyar dolar değerinde Bitcoin, Ethereum ve EOS dahil olmak üzere birçok kripto paradan bulundurduğu ortaya çıkmıştı. Tarihin en büyük kripto para dolandırıcılığından biri olarak kabul ediliyor. Transferinde bu oluşum tarafından gerçekleştirilmesi sebebiyle transferin hangi amaçla gerçekleştirildiği merak ediliyor.

Ethereum yatırımcılarının da aralarında bulunduğu mağdurlar hiçbir şekilde yatırımlarına erişemiyorlar. Bu sebepten dolayı kripto para sektörüne güvenlerini kaybettikleri sosyal medya hesaplarından paylaşıyor.

Geçtiğimiz Günlerde EOS’lar Hareket Ettirilmişti

22 Haziran tarihinde 26.316.339 EOS, 24 saat içerisinde oluşturulmuş bir hesaba transfer edildi. 67.4 milyon dolara tekabül eden transferinin ardından gözler PlusToken’a çevrildi.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir