Telegram 1 milyar indirmeyi aştı!

Telegram 1 milyar

Telegram 1 milyar indirmeyi aştı!

ABONE OL 

Dünyanın en popüler mesajlaşma uygulamalarından olan Telegram, 1 milyar indirmeyi aşan son uygulama oldu. Bir dönem WhatsApp ile rekabet edemeyeceği düşünülen Telegram, son aylarda kullanıcısı sayısını adeta katladı.

Telegram 1 Milyar Barajını Aştı

Dünyanın en çok kullanılan çevrim içi mesajlaşma uygulaması olan Telegram, 1 milyar indirmeyi aşan son uygulama oldu. Sensor Tower verilerine göre WhatsApp‘ın yeni gizlilik sözleşmesi sebebiyle Telegram’a ciddi bir geçiş olduğunu gösterdi.

Yayınlanan rapora göre Hindistan nüfusunun yüzde 22‘sinin, Rusya nüfusunun yüzde 10‘unun ve Endonezya nüfusunun yüzde 10‘unun Telegram kullandığı ortaya çıktı. Ülkemizde de ilk başlarda yalnızca kripto para yatırımcıları tarafından kullanılan Telegram, WhatsApp olayının ardından ülkemizde de yeni kullanıcılara ulaştı.

Telegram 1 milyar indirmeyi aştı!

Telegram Yeni Özellikleri Sıraladı

Telegram, WhatsApp gizlilik sözleşmesi olayıyla birlikte ciddi bir kullanıcı artışı yaşamıştı. Bu durumu fırsata çeviren Telegram yeni yeni özellikler duyurmaya devam ediyor. Son olarak görüntülü aramalarda 1.000 kişinin seyirci olabileceği açıklandı. Bu özelliği ile Instagram’a da göz kırpan Telegram güncellemeyi şöyle açıklıyor:

”Bu güncelleme, videoyu bir sonraki seviyeye taşıyor. Görüntülü grup aramaları artık 1000’e kadar izleyiciye sahip olabilir, görüntülü mesajlar daha yüksek kalitede kaydedilebilir ve genişletilebilir, normal videolar 0.5 veya 2x hızlarında izlenebilir. Ayrıca, birebir aramalar da dahil tüm görüntülü aramalara sesli ekran paylaşımı ve çok daha fazlasını ekledik.”

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Yazılım kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir