TCL ülkemizde üretime başlıyor!

TCL ülkemizde

TCL ülkemizde üretime başlıyor!

ABONE OL 

Ülkemizde üretime başlayan akıllı telefon üreticilerine TCL de katılıyor. Arçelik ile güçlerini birleştiren TCL, ülkemizde yıllık 450 bin akıllı telefon üretiminin olacağını açıkladı.

TCL Ülkemizde Akıllı Telefon Üretecek

Ülkemizde resmi olarak faaliyetlerini yakın bir zaman önce başlayan TCL, ülkemizde akıllı telefon üreten şirketlerin arasına giriyor. Daha önce Xiaomi ve Oppo gibi dünya devi markalar ülkemizde üretime başlamıştı. TCL’nin Çerkezköy OSB’deki üretim merkezi Teknoloji ve Sanayi Bakanı Mustafa Varank başta olmak üzere TCL’nin üst düzey yöneticileri tarafından açıldı.

Teknoloji ve Sanayi Bakanı Mustafa Varank açılışta şu ifadeleri kullandı:

”Çok çeşitli teşvikler ve avantajlar sağlıyoruz. Sadece Türkiye pazarını değil, Türkiye’den ihracatı da düşünün. Yerli tedarikçileri artırarak verimli üretin, maliyetleri düşürün.”

Tesisin yıllık 450 bin akıllı telefon üreteceği ve bu kapasitenin 2022 yılında 1 milyon akıllı telefona çıkarılmasının hedeflendiği açıklandı.

TCL ülkemizde üretime başlıyor!

Xiaomi de Ülkemizde Üretime Başlamıştı

2 bin kişiye istihdam sağlayacak olan Xiaomi fabrikası yılda 5 milyon adet akıllı telefon üretimi yapacak. İstanbul‘un Avcılar ilçesinde kurulan fabrikanın açılışı 29 Mart tarihinde yapılmıştı. Ülkemizde üretilecek ilk modelin de Redmi 9C olacağı açıklanmıştı.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Yaşam kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.