iPhone 13 Pro ekran üretimleri başladı

iPhone 13 Pro

iPhone 13 Pro ekran üretimleri başladı

ABONE OL 

Apple bilindiği gibi her yılın eylül ayında yeni iPhone modellerini duyuruyor. Bu yılın eylül ayında iPhone 13 serisini duyuracak olan teknoloji devi, iPhone 13 Pro ve iPhone 13 Pro Max modellerinin ekranları için Samsung ve LG ile anlaşmıştı. Bu modellerin ekran üretimlerinin başladığı açıklandı.

iPhone 13 Pro Ekranı Üretilmeye Başlandı

Apple‘ın bu yıl duyuracağı iPhone 13 Pro ve iPhone 13 Pro Max modellerinin ekranlarını Samsung ve LG‘ye ürettireceği açıklanmıştı. LTPO tarafından desteklenen OLED ekranlara dönüş yapan Apple, Samsung tarafından üretilecek olan bu ekran tipi ile 120 Hz ekran yenileme hızını sunacak. iPhone 13 serisinin diğer üyeleri için ise LG tarafından LTPS ekranlar üretilecek.

iPhone 13 Pro ekran üretimleri başladı

iPhone 13 Modelinin Yeni Detayları

iPhone 13 serisinde çentiği biraz daha küçültecek olan Apple, arka kamera çıkıntısını arttıracak. iPhone 13 Pro özelindeki sızıntılara göre Apple‘ın kamera üzerinde bir hayli çalıştığı ve portre modunu geliştirerek video moduna da entegre edeceği iddia ediliyor.

Turuncu rengi üzerinde çalışan Apple, uzay grisi modellerin rengini biraz daha koyu bir şekilde sunabilir. Bir diğer sızıntıya göre ise satışlarının düşük olması sebebiyle üretimin durdurulacağı söylenen Mini modelinin iPhone 13 serisinde de yer bulacağı söyleniyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.