Xiaomi hızlı şarj devrimi yapıyor: HyperCharge

Xiaomi hızlı şarj

Xiaomi hızlı şarj devrimi yapıyor: HyperCharge

ABONE OL 

Çin merkezli teknoloji devi Xiaomi, akıllı telefon piyasasında olmayan bir hızlı şarj deneyimini duyurdu.. 200W kablolu ve 120W kablosuz hızlı şarj desteği üzerinde çalışan Xiaomi, resmi YouTube kanalından paylaştığı video ile duyurusunu yaptı.

Xiaomi Hızlı Şarj Devrimi: HyperCharge

Xiaomi hızlı şarj deneyimine bir hayli önem veriyor. Şarj sürelerini dakikalara indiren şirket, süreyi daha da aşağılara çekti. 200W kablolu ve 120W kablosuz hızlı şarj deneyimini barındıran HyperCharge duyuruldu. Bu hızlı şarj desteği sayesinde 4.000 mAh kapasiteli bataryanın yüzde 100 şarja ulaşması 200W kablolu hızlı şarj desteği sayesinde 8 dakika, 120W kablosuz hızlı şarj desteği ile 15 dakika oldu.

Xiaomi’nin resmi YouTube kanalında paylaşılan bir video ile hızlı şarj deneyimi gözler önüne serildi. Hızlı şarj deneyimini bambaşka bir seviyeye yükselten Xiaomi, bu konuda lider olarak biliniyor.

Xiaomi İlk Çeyrek Raporu Detayları

Xiaomi, 2021 yılının ilk çeyreğinde bir önceki döneme göre yüzde 54.7 yükselerek 12.04 milyar dolar gelir elde ettiğini açıkladı. Şirketin bu dönemdeki net kârı ise 960 milyon dolar olarak açıklandı. Elde edilen gelirin 8.06 milyar doları akıllı telefon satışlarından elde edildi. Canalys verilerine göre Xiaomi, dünyanın en büyük 3. akıllı telefon üreticisi oldu.

MIUI kullanım oranlarını da açıklayan Xiaomi bu konuda da ciddi başarı elde ediyor. Geçtiğimiz yılın aynı döneminde 331 milyon MIUI kullanıcısı bulunuyordu. Şimdilerde MIUI kullanıcı sayısı 425 milyona yükseldi. Ayrıca Xiaomi’nin 12 ülkede en çok satılan akıllı telefon listesinde 1. sırada yer aldığını da belirtmek gerekiyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.