Taraftar token para kazandırır mı?

Taraftar token para kazandırır mı

Taraftar token para kazandırır mı?

ABONE OL 

Dünya devi futbol kulüplerinin taraftar token’larının ön satış süreçleri dahil tüm detayları sizlere anlattık. Utility (Hizmet) token olarak duyurulan taraftar token’ların para kazandırıp kazandırmadığına hep birlikte göz atacağız.

Taraftar Token Para Kazandırır mı? Nedir?

Chiliz’e bağlı Socios şirketiyle ilk defa gördüğümüz taraftar token’lar hakkında bugüne kadar binlerce haber yapıldı. Tüm detaylar aktarıldı fakat ‘Taraftar token para kazandırır mı?‘ sorusuna henüz yanıt verilmedi.

Teknoküpür olarak bu konunun üzerinde duracağız ve taraftar token kavramını detaylarıyla öğreneceğiz. Öncelikle taraftar token’ların üretilme sebeplerine göz atmamız gerekiyor. Taraftar token’lar, kulüplerle taraftarlar arasındaki bağı kuvvetlendirmek ve taraftarların mümkün olduğu kadar kulüp yönteminde etkili olmasını sağlamak amacıyla üretildi.

Dilimize hizmet olarak çevrilen Utility kelimesi vurgulanarak üretilen taraftar token’lar utility token olarak hayatımıza dahil olmuş oldu. Hizmet token’ı daha da açıklayacak olursak kulüpler tarafından hazırlanan oylamalara, sorulara ve diğer hizmetlere erişebilmek için oy hakkı elde etmeye anlamına geliyor.

Hemen örnekle devam edelim. Örneğin Galatasaray taraftarısınız ve yeni bir transfer yapıldı. Bu transferin forma numarasına taraftarların karar vermesi isteniyor. Şart olarak ise 1 GAL şartı bulunuyor. Yani 1 GAL sahibi olan tüm taraftarlar yeni transfer edilen oyuncunun forma numarasını seçerken etkili rol oynuyor.

Utility token olarak belirtilen taraftar token’ları bu örnekle daha da iyi anlattığımıza inanıyoruz. Şimdi gelelim asıl konumuza.

Taraftar token toplam hacmi
Taraftar token para kazandırır mı?

Taraftar Token Para Kazandırır mı?

Taraftar token’ların fiyat hareketleri muhtemelen dikkatinizi çekmiştir. Taraftar token satın alan her yatırımcının da o takımın taraftarı olduğunu düşünmek biraz abes kaçacaktır. Yatırımcılar fırsat gördükleri yatırım aracına yatırımlarını yaparlar.

Taraftar token’lardaki fiyat hareketlerin temel sebebi ise beklentilerdir. Örneğin X bir takımın taraftar token’ı olduğunu düşünün ve bu takıma yıldız bir oyuncu transfer edilmesi gündeme gelsin.

Gündemdeki bu konunun X takımının kripto parasına olumlu etki ettiği defalarca kez görüldü. Ancak bu demek değildir ki her zaman aynı fiyat artışı yaşanacak. Taraftar token’lardan para kazanmak için o takımları yakından takip etmek ve hisse senedi satın alan yatırımcıların şirketleri takip ettiği gibi takımları takip etmek gerekiyor.

Socios örneğiyle başlamıştık. Yine Chiliz tarafından geliştirilen Chiliz.net borsasındaki kripto paralardaki fiyat hareketleriyle para kazanılabilmektedir. Grafikleri ve hareketleri incelediğinizde birçok fırsatı yakaladığınızı görebileceksiniz.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir