Tanzanya Bitcoin konusunda El Salvador’u takip edebilir

Tanzanya Bitcoin

Tanzanya Bitcoin konusunda El Salvador’u takip edebilir

ABONE OL 

Geçtiğimiz hafta El Salvador, Bitcoin‘i resmi para birimi olarak kabul etmişti. Tanzanya Devlet Başkanı Samia Suluhu Hassan yaptığı açıklamada Tanzanya’nın da benzer bir hamle yapması gerektiğini söyledi.

Tanzanya Bitcoin için Hazırlanıyor mu?

Tanzanya Devlet Başkanı Samia Suluhu Hassan, geçtiğimiz hafta Bitcoin’in El Salvador ülkesinin resmi para birimi olması konusunda açıklamalarda bulundu. Tanzanya’nın aralarında bulunduğu Doğu Afrika ülkelerinde Bitcoin konusunda henüz bir çalışma olmadığını belirten Hassan, çalışmaların başlaması gerektiğini ifade etti:

”Tanzanya da dahil olmak üzere Doğu Afrika ülkelerinde genelinde bu yolları kabul etmediklerini veya kullanmaya başlamadıklarını biliyorum. Ancak Merkez Bankası’na çağrım, bu gelişme üzerinde çalışmaya başlamanızdır.”

Bitcoin rekoru
Tanzanya Bitcoin konusunda El Salvador’u takip edebilir

JP Morgan, El Salvador Bitcoin Açıklamasını Yorumladı

El Salvador’un Bitcoin hamlesine tepki gösterdi. 9 Haziran tarihinde El Salvador Meclisi‘nde 84 oydan 62’sini alarak Bitcoin‘i ülkenin resmi para birimi olduğu açıklanmıştı. ABD’nin en büyük yatırım bankaları arasında yer alan JP Morgan da bu karar hakkında bir açıklama yaptı. Geçtiğimiz günlerde IMF sözcüsü Gerry Rica, El Salvador hakkında bir açıklama yapmış ve şu ifadeler kullanmıştı:

”Bitcoin’in yasal ihale olarak kullanılmasının çok dikkatli analiz gerektiren bir dizi makroekonomik, finansal ve yasal sorunu gündeme getiriyor. Gelişmeleri yakından takip ediyoruz ve yetkililerle istişarelerimizi sürdüreceğiz.”

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir