STEPN projesi para basıyor! 2. çeyrek raporu açıklandı

STEPN Çin

STEPN projesi para basıyor! 2. çeyrek raporu açıklandı

ABONE OL 

Move to earn projeleri arasında en popülerlerinden olan STEPN, 2022 yılının ikinci çeyrek raporunu açıkladı. Bu rapora göre şirket nisan ve haziran ayları arasında 122.5 milyon dolar kâr elde etti.

STEPN Projesi Gelir Raporunu Açıkladı

Kripto para piyasasındaki gelir modelleri çeşitlenmeye devam ediyor. Solana ağında faaliyet gösteren STEPN projesi de yürüyerek gelir elde etmeyi sağlıyor. STEPN ile birlikte kripto para piyasasındaki Move to earn projelerinde ciddi artış yaşanmıştı.

STEPN, 2022 yılının ikinci çeyrek raporunu açıkladı. Bu rapora göre şirket bu dönemde 122.5 milyon dolar kâr elde etti. Elde edilen 122.5 milyon dolarlık kârın yüzde 5‘i STEPN tarafından geliştirilen GMT’nin geri alımı ve yakımı için kullanılacak. Bu da 6.12 milyon dolarlık GMT’nin geri alınıp yakılacağı anlamına geliyor.

STEPN projesi para basıyor! 2. çeyrek raporu açıklandı

STEPN Çin’de Kullanılmayacak

Solana tabanlı ”Move to Earn” projesi STEPN, dünya genelinde ciddi bir kullanıcı sayısına ulaşmıştı. Kullanıcılar, oluşturulan Metaverse’de ayakkabı satın alıyor ve telefonu elindeyken günde belirli bir miktar yürüyor ve GMT isimli kripto paradan elde ediyor. Bu sayede yatırımcılar günlük fiziksel yürüyüş aktivitesiyle gelir elde edebiliyordu.

Ancak yapılan açıklama ile birlikte Çin’deki faaliyetlerin sonlandırılacağı açıklandı. 15 Temmuz’a kadar Çinli kullanıcılar STEPN uygulamasını kullanmaya devam edebilecek ancak 15 Temmuz itibariyle IP ve GPS hizmetleri sonlandırılacak. Bu da uygulamanın kullanılmayacağı anlamına geliyor.

Ancak proje yöneticileri tarafından yapılan açıklamada Çinli kullanıcıların toplam kullanıcıların yalnızca yüzde 5‘ini oluşturduğunu ve fiyata etki etmeyeceğini ifade etti.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Sosyal medya hesaplarımıza BURADAN ulaşabilir ve hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir