3AC kurucusu kendi şirketine tazminat davası açtı!

3AC kurucu

3AC kurucusu kendi şirketine tazminat davası açtı!

ABONE OL 

Geçtiğimiz hafta iflas başvurunda bulunan Three Arrows Capital şirketinin kurucusu şirkete 5 milyon dolarlık tazminat davası açtı. Bu hamleyle birlikte kurucu da alacaklılar arasına girmiş oldu.

3AC Kurucusu İlginç Bir Hamle Yaptı

Three Arrows Capital (3AC) şirketi kripto para piyasasının sarsıntılarına dayanamadı ve iflas etti. Yalnızca 3AC şirketi değil Voyager, Celsius Network gibi sektörün önemli şirketi bir bir iflas etti. Bu iflas kararlarının ardından ilginç bir olay yaşandı.

Three Arrows Capital kurucu Zhu Su, iflas eden şirketine 5 milyon dolarlık tazminat davası açtı. Bu dava ile birlikte alacaklılar arasında Zhu Su da yer almaya başladı. Soldman Gachs isimli Twitter hesabından paylaşılan tweet ile ortaya çıkan durum birçok yatırımcıyı şaşırttı.

3AC kurucusu kendi şirketine tazminat davası açtı!

Three Arrows Capital İflas Bayrağı Çekti

Başta LUNA ve UST‘nin geliştirici şirketi Terra olmak üzere kripto para piyasasında faaliyet gösteren birçok şirket iflas etmeye başladı. Bu şirketler arasında Three Arrows Capital isimli yatırım fonu da yer alıyor.

Sky News’in haberine göre 27 Haziran tarihinde Virjin Adaları Mahkemesi, Three Arrows Capital şirketinin iflasına karar verdi. Bu karar ile birlikte alacaklılar için bir belirsizlik durumu ortaya çıkmış oldu.

Three Arrows Capital şirketinin yalnızca Voyager Digital şirketine 13 bin 250 Bitcoin ve 350 milyon USDC ödeme yapması gerekiyordu.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Sosyal medya hesaplarımıza BURADAN ulaşabilir ve hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir