Hollanda Binance’e ceza kesti! 3.35 milyon dolar

Hollanda Binance

Hollanda Binance’e ceza kesti! 3.35 milyon dolar

ABONE OL 

Binance birçok ülkede faaliyetlerini resmileştirmek için adımlar atarken bazı ülkelerdeki faaliyetlerini hala kayıtsız sürdürüyor. Hollanda’daki faaliyetlerini de kayıtsız sürdüren Binance borsasına 3.35 milyon dolarlık ceza kesildi.

Hollanda Binance’e Cezayı Kesti

Binance geçtiğimiz günlerde İspanya’daki faaliyetlerini resmileştiren adımları atmıştı. Bu hafta ise ceza ile karşı karşıya kaldı. Hollanda Merkez Bankası, Binance’e faaliyetlerini kayıtsız bir şekilde sürdürdüğü için 3.35 milyon dolarlık ceza kesti.

Yapılan açıklamada Binance’in bu cezaya itiraz ettiği ve kararı temyize götüreceği de ifade edildi. Ayrıca Binance’in Hollanda’da yapmış olduğu başvurunun da değerlendirme aşamasında olduğu da belirtildi.

Hollanda’da faaliyet gösteren kripto para borsalarının 2020 yılının mayıs ayından itibaren Hollanda Merkez Bankası‘na başvurması zorunlu hale getirilmişti.

Binance Ronin
Hollanda Binance’e ceza kesti! 3.35 milyon dolar

Binance İspanya’da Resmi Şekilde Faaliyet Sürdürecek

Binance, İspanya’daki faaliyetlerini resmi bir şekilde sürdürmek için İspanya Merkez Bankası’na Sanal Varlık Hizmetleri Sağlayıcısı (VASP) olmak için başvurmuştu. Moon Tech isimli şirketi aracılığıyla başvuru yapmış olan Binance, aldığı onay sayesinde İspanya’da kripto para alım, satım ve saklama hizmetini sunabilecek.

Binance CEO’su Changpeng Zhao, onay hakkında şu ifadeleri kullandı:

MoonTech’in İspanya’da aldığı onay, ekiplerimizin, kullanıcıların korumasını her şeyin üstünde tutan bir platform sağlama konusundaki sıkı çalışmasının ve bağlılığının bir göstergesidir.

Binance CEO’su Yeni Açıklamalar Yapmıştı

Binance CEO’su Changpeng Zhao, katıldığı bir Podcast yayınında Terra çöküşüyle ilgi açıklamalarda bulundu. Bu açıklamalarında Terra çöküşünü yüzünden hayal kırıklığına uğradığını ifade etti. Terra şirketine bağlı olan UST isimli algoritmik sabit fiyatlı kripto paralar hakkında da açıklama yapan Zhao, yaşanan olayların algoritmik kripto paraları yok etmeyeceğini de belirtti.

Zhao, USDT ve USDC gibi sabit fiyatlı kripto paraların da tamamen risksiz olmadığını belirterek yine de algoritmik sabit fiyatlı kripto paraların daha riskli olduğunu söyledi:

Bu farklı bir risk türü, ancak çok daha net. Bir varlığı kıyasladığınızda, bir varlığı teminat olarak kullandığınızda veya farklı bir varlığı sabitlediğinizde, her zaman bir oynaklık olacaktır. Dolayısıyla bu risk, algoritmik stabilcoinler’de çok daha yüksek.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Sosyal medya hesaplarımıza BURADAN ulaşabilir ve hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir