En büyük 10 kripto para – 17 Temmuz (VİDEO)

En büyük 10 kripto para

En büyük 10 kripto para – 17 Temmuz (VİDEO)

ABONE OL 

En büyük 10 kripto para serisine devam ediyoruz. (En büyük 10 kripto para – 17 Temmuz 2022)

En Büyük 10 Kripto Para’da Son Durum

Bitcoin 21.260 dolar seviyelerinden alıcı buluyor. Bitcoin dominasyonu %1.2 azalarak %42 seviyesine geriledi. Bitcoin’in kripto para piyasasındaki değeri 1 milyar dolar azalarak 404 milyar dolar seviyelerine geriledi. Kripto para piyasasının toplam hacmi 25 milyar dolar artarak 963 milyar dolar olarak kayıtlara geçti.

Coinmarketcap adresinden alınmıştır.

Bu Hafta Yaşanan Kripto Para Gelişmeleri

  • Kripto para piyasasındaki birden farklı işleve sahip platform bulunuyor. Bu platformlar arasında yer alan OMNI, art niyetli yatırımcılar tarafından sabote edildi ve 1.4 milyon dolar değerinde Ethereum kaybedildi.
  • Taraftar token’ların piyasa değeri 212 milyon dolara geriledi.
  • Dünyanın en büyük yapım şirketleri arasında yer alan Disney, Web3 projeleri için Polygon isimli kripto para şirketiyle anlaşma sağladı. Bu anlaşma ile birlikte MATIC fiyatında artış yaşandı.
  • Geçtiğimiz günlerde tüm borçlarını ödeyerek tasfiye riskini ortadan kaldıran Celsius Network, malumun ilanını gerçekleştirerek iflas başvurusunda bulundu. Tüm mali rapor detaylı bir şekilde incelendiğinde ise 1.2 milyar dolarlık bir açığın olduğu belirtildi.
  • ABD merkezli yatırım bankası JP Morgan, Bitcoin madenciliği maliyetlerinin 24 bin dolardan 13 bin dolara kadar düştüğünü açıkladı.
  • Binance CEO’su yeni bir açıklama yaptı. Bu açıklamasında algoritmik sabit fiyatlı kripto paralardan bahseden Changpeng Zhao, tüm algoritmik sabit fiyatlı kriptoları Terra ile bir tutmamak gerektiğini ifade etti.
  • USDC, yayınladığı raporda 13.581.264.959 dolarlık nakit rezervinin olduğu açıkladı.
  • Taraftar token arasında en popülerlerinden olan ACM token (Milan token) yaşadığı yükselişle 2.85 dolar fiyatından 7.5 dolara kadar yükseldi.
  • Rusya Parlamentosu‘nun resmi internet sitesinde paylaşılan bilgiye göre Rusya‘da dijital varlıkların ödeme yöntemi olarak kullanılamayacağı resmileşmiş oldu.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Sosyal medya hesaplarımıza BURADAN ulaşabilir ve hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir