STEPN DDOS saldırısına uğradı!

STEPN DDOS saldırı

STEPN DDOS saldırısına uğradı!

ABONE OL 

Dünyaca ünlü Metaverse uygulaması STEPN, resmi Twitter hesabından bir açıklama yaptı ve DDOS saldırısına uğradıklarını açıkladı.

STEPN DDOS Saldırısına Maruz Kaldı

Move to Earn projeleri arasında en popüleri olan STEPN, siber saldırganların hedefi haline geldi. Çok kısa sürede ciddi bir popülariteye ulaşan STEPN, DDOS saldırısına uğradıklarını açıkladı.

Yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı:

Geçtiğimiz saatlerde birden fazla DDOS saldırısına uğradık. Sunucuların güvenliğinin sağlanması ve kurtarma işlemi 1 ila 12 saat arasında sürebilir. Bakım sırasında biraz dinlenmenizi öneririz, aksi takdirde antrenmanlar düzgün bir şekilde kaydedilmeyebilir.

Mühendislerimiz sorunları çözmek için çok çalışıyor. Kurtarma işlemi tamamlandığında buradan duyuracağız. Herkese sabrı için çok teşekkür ederim!

STEPN şirketinin kripto parası GMT şu an 1.04 dolardan alıcı buluyor.

STEPN DDOS saldırısına uğradı!

STEPN Çin’de Kullanılmayacak

Solana tabanlı ”Move to Earn” projesi STEPN, dünya genelinde ciddi bir kullanıcı sayısına ulaşmıştı. Kullanıcılar, oluşturulan Metaverse’de ayakkabı satın alıyor ve telefonu elindeyken günde belirli bir miktar yürüyor ve GMT isimli kripto paradan elde ediyor. Bu sayede yatırımcılar günlük fiziksel yürüyüş aktivitesiyle gelir elde edebiliyordu.

Ancak yapılan açıklama ile birlikte Çin’deki faaliyetlerin sonlandırılacağı açıklandı. 15 Temmuz’a kadar Çinli kullanıcılar STEPN uygulamasını kullanmaya devam edebilecek ancak 15 Temmuz itibariyle IP ve GPS hizmetleri sonlandırılacak. Bu da uygulamanın kullanılmayacağı anlamına geliyor.

Ancak proje yöneticileri tarafından yapılan açıklamada Çinli kullanıcıların toplam kullanıcıların yalnızca yüzde 5‘ini oluşturduğunu ve fiyata etki etmeyeceğini ifade etti.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir