FED kripto para raporu yayınladı!

FED kripto para

FED kripto para raporu yayınladı!

ABONE OL 

ABD Merkez Bankası (FED) son raporunda ABD’deki yatırımcılar hakkında detaylardan bahsetti. Raporda ABD’deki kripto para yatırımcılarının sayısı da yer buldu.

FED Kripto Para Raporu Dikkat Çekti

ABD Merkez Bankası (FED) kripto paralarla ilgili yaptığı açıklamalarla kripto para yatırımcılarının dikkatlerini çekmeye devam ediyor. FED tarafından yapılan son açıklamada ülkedeki kripto para yatırımcılarının miktarı açıklandı.

Bu rapora göre geçtiğimiz yıl 40 milyon ABD vatandaşı kripto paraları yatırım amaçlı kullandı. 6 milyon ABD vatandaşı ise kripto paraları ödeme yöntemi olarak kullandı.

FED kripto para raporu yayınladı!

FED Kripto Paraların da Alınmasını İstemiyor

FED’in para politikasından sorumlu Federal Açık Piyasa Komitesi (FOMC)’nin üst düzey yetkililerinin kripto paralar, hisse senetlerine, tahvillerine, menkul kıymetlerine ve yabancı para birimlerinde yatırım yapmaları yasaklandı. Bu yasak yalnızca bu komitenin üst yetkililerini ilgilendiriyor.

Ancak böyle bir yasak kararının alınmasının FED‘in kripto paralara herhangi bir tavrı olduğunu düşünmek için yetersiz olduğunu da belirtmek gerekiyor. Alınan karar neredeyse tüm para piyasaları enstrümanlarını kapsıyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir