En büyük 10 kripto para – 5 Haziran

En büyük 10 kripto para

En büyük 10 kripto para – 5 Haziran

ABONE OL 

En büyük 10 kripto para serisine devam ediyoruz. (En büyük 10 kripto para – 5 Haziran 2022)

En Büyük 10 Kripto Para’da Son Durum

Bitcoin 29.715 dolar seviyelerinden alıcı buluyor. Bitcoin dominasyonu %0.3 artarak %46.1 seviyesine yükseldi. Bitcoin’in kripto para piyasasındaki değeri 8 milyar dolar azalarak 566 milyar dolar seviyelerine geriledi. Kripto para piyasasının toplam hacmi 8 milyar dolar azalarak 1 trilyon 226 milyar dolar olarak kayıtlara geçti.

Coinmarketcap adresinden alınmıştır.

Bu Hafta Yaşanan Kripto Para Gelişmeleri

  • Dogecoin‘in kurucularından olan Jackson Palmer, yaptığı açıklama ile kripto paraların sonunun gelmesi gerektiğini ifade etti ancak hiç de öyle olmayacağını söyledi.
  • Kripto para piyasasının en büyük sarsıntılarından birine sebep olan Terra şirketinin çalışanlarının soruşturma altında olduğu açıklandı.
  • Güney Kore merkezli kripto para şirketi Terra’nın geliştirdiği LUNA ve UST ile birçok kişinin mağduriyetine sebep olmuştu. Güney Kore de bu mağduriyetler sebebiyle Dijital Varlıklar Komitesi kurmaya hazırlanıyor.
  • Rusya Merkez Bankası Başkan Yardımcısı Ksenia Yudaeva, kripto paralara yönelik bir açıklama yaptı. Bu açıklamasında kripto paraların uluslararası ticarette kullanılabileceğini ifade etti.
  • Coinbase Kusama (KSM) listelemesi yaptı.
  • Tether (USDT) kurucu ortağı Reeve Collins, kripto para piyasasının en tartışmalı olaylarından olan Terra (UST ve LUNA) ile ilgili açıklamada bulundu. Collins‘e göre algoritmik sabit fiyatlı kripto paraların sonu geldi.
  • El Salvador Maliye Bakanı Alejandro Zelaya yeni bir açıklama yaptı ve Bitcoin fiyatının Bitcoin tahvilleri için henüz uygun olmadığını dile getirdi. Bu da Bitcoin tahvilleri için beklemeye devam edileceği anlamına geliyor.
  • BitMEX eski CEO’su Arthur Hayes, Ethereum hakkındaki tahminlerini yineledi. Hayes’e göre Ethereum yıl sonuna kadar 10 bin doları görebilir.
  • Taraftar token’ların piyasa değeri 249 milyon dolara geriledi.
  • Bitcoin’in 30 bin dolar seviyelerinde seyretmesiyle birlikte kripto para piyasasının da bir miktar daha küçüldüğünü söylemek mümkün. Son verilere göre kripto para piyasası 1.3 trilyon doların altına geriledi.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir