Starship SN10 roketi indikten sonra patladı!

 Starship SN10 roketi indikten sonra patladı!

Elon Musk‘ın uzay şirketi SpaceX, geliştirdiği uzay roketlerini test ettiği fırlatmaların sonuncusunda yine bir patlama yaşadı. Starship SN10 isimli roket indikten sonra patladı.

Starship SN10 Patladı!

Elon Musk özellikle Mars’a ve Ay’a yapmak istediği uzay seyahat hizmeti çalışmaları sürüyor. Müşterilerine tıpkı dünya üzerinde bir şehir ziyaret etmek gibi Ay ve Mars’a seyahat hizmeti sunmak isteyen şirket yoğun bir çalışma içerisinde. Bu sebepten dolayı en dayanıklı ve en iyi inişi yapabilen roketi hazırlamaya çalışan şirket bu defada başarısız oldu.

Starship SN10 roketi indikten sonra patladı!

Starship SN10 isimli roket fırlatıldı ve dünyanın 10 kilometre dışına kadar ulaştı. Ardından roket inişi de başarılı bir şekilde tamamladı ancak inişten hemen sonra patladı. İşte patlamayı gösteren video:

İlk iki denemesinde patlamayla karşı karşıya kalan SpaceX bu defa inişi başarılı bir şekilde gerçekleştirebildi ancak bu defada roket indikten sonra patladı. Şirket henüz konu hakkında bir açıklama yapmadı.

Starlink Kullanıcı Sayısı SpaceX Tarafından Açıklanmıştı

CNBC‘ye yapılan açıklamaya göre uygun bir telekomünikasyon taşıyıcısı olarak Starlink’i hayatımıza katmak isteyen SpaceX, projenin şimdiden 10 bin kişiden fazla kullanıcıya ulaştığını belirtti. Şirket tarafından FCC’ye sunulan raporda SpaceX’in yörüngede 1000’den fazla uydusu olduğu ve ağın saniyede 100/20 megabitten fazla 31 ms’den az bağlantı sağlayabileceğinin görüldüğü belirtildi.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Yaşam kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir