Starbucks ve Subway Dijital Yuan test edecek

Starbucks ve Subway Dijital Yuan test edecek

ABONE OL 

Çin kendi ulusal parasının dijitalleştirilmesi çalışmalarına tam gaz devam ediyor. Ar-Ge çalışmalarının tamamlandığı ve test aşamasına geçildiği açıklanan Dijital Yuan‘ı kullanacak şirketler belli oldu. Aralarında Starbucks, McDonald’s ve Subway‘in de bulunduğu toplam 19 restoran ve mağaza açıklandı.

Dijital Yuan Testleri Başlıyor

Dijital Yuan için Çin 4 adet pilot şehir seçti. Bu şehirler sırasıyla Shenzhen, Suzhou, Chengdu ve Xiongan olarak açıklanmıştı. Öncelikle olarak Xiongan şehrinde başlayan testlere 19 restoran ve mağaza belirlendi. Bu mağazalarda başlayan testler Dijital Yuan‘ın kaderini çizecek.

Dünyaca ünlü kahve devi Starbucks‘ın da aralarında bulunduğu şirketler ve mağazalar Çin‘in dijital parasını test edecek. Bu testler sırasında ortaya çıkabilecek sorunlar tespit edilecek ve ülke genelinde kullanıldığın tekrar etmemesi adına çözülecek. Testlerin başlaması ile birlikte geliştirilen arayüzde kullanılmaya başlanacak. Ayrıca devlet yetkililerinin ulaşım araçlarında kullanması test aşamalarının bir kısmını oluşturuyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir