360 milyon dolarlık Bitcoin transfer ücreti 63 cent

360 milyon dolarlık Bitcoin transfer ücreti 63 cent

ABONE OL 

Kripto paraların gelişmeye devam etmesi, hem teknoloji anlamdan hem de ekonomik anlamda dünya düzenini değiştirmeye çok yakındır. Bir bankadan başka bir bankaya 360 milyon dolar transfer ederseniz binlerce TL işlem ücreti ödemeniz gerekebilir. Ancak bu transferi Bitcoin ile gerçekleştirirseniz sadece 63 cent (4.40 TL) karşılığında gerçekleştirebilirsiniz.

Bitcoin Transfer Ücretleri Çok Düşük

Kripto para sektöründe milyonlarca dolar kripto parası olan kişiler ”balina” olarak adlandırılmaktadır. Bir Bitcoin balinası 360 milyon dolar değerinden Bitcoin‘lerini bir hesaptan başka bir hesaba transfer etti ve karşılığında yalnızca 63 cent ödeme yaptı. Bitcoin transfer ücretlerinin bu denli düşük olması zamanla Bitcoin’e olan ilgiyi daha fazla arttırması bekleniyor.

Peki bu transferi kim gerçekleştirdi?

Kripto paralar insanlara gizlilik sunar. Bu gizlilik sebebiyle bu transferi kimin gerçekleştirdiğini asla öğrenemeyeceğiz. Eğer kendi açıklamadıysa bunu öğrenmek imkansızdır. Ancak bu tarz Bitcoin transfer işlemlerini genellikle kripto para borsaları yapmaktadır. Kripto para borsaları cüzdan güvenliğini sağlamak adına böyle hareketlerde bulunabiliyorlar. Bir başka ihtimal ise soğuk cüzdanlar (internet ile bağlantısı olmayan Bitcoin cüzdanları) ve sıcak cüzdanlar (internet ile bağlantısı olan Bitcoin cüzdanları) arasında böyle bir transfer gerçekleştirilmiş olabilir. Kripto para borsaları Bitcoin ve diğer kripto paraların güvenliğini sağlamak adına müşterilerinin kripto paralarını korumakla mükelleftir. Bu güvenliği sağlamak için bu tarz transferler gerçekleştirilmektedir.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.