Rekor kırıldı! Bitcoin birikimi giderek artıyor

Rekor kırıldı! Bitcoin birikimi giderek artıyor

ABONE OL 

Bitcoin birikimi giderek artıyor. Bitcoin‘in Mayıs ayında ödül yarılanması yaşayacağını bilen Bitcoin yatırımları daha fazla Bitcoin satın almaya başladı. Bu sebepten dolayı Bitcoin’e olan talep geçtiğimiz aylara göre daha fazla olduğunu görüldü.

Ödül Yarılanması Bitcoin Birikimi Arttırıyor

Bitcoin’in 12 Mayıs tarihinde bir ödül yarılanması (halving) yaşayacak. Halving nedir?dediğinizi duyar gibiyim. Hemen açıklayarak devam edelim. Halving yada diğer ismiyle ödül yarılanması, Bitcoin madencileri tarafından kazılarak ortaya çıkarılan Bitcoin blok ödüllerinin düşmesidir. Bitcoin madencileri kazdıkları her Bitcoin bloku için 12.5 Bitcoin kazanıyorlardı. Ancak 12 Mayıs itibariyle bu ödül 6.25‘e düşecek yani yarılanacak. Bu da Bitcoin arzının daha yavaş artacağı anlamına geliyor.

Bitcoin ödül yarılanmasının bu kadar önemli olmasının ise bir sebebi var. Ödül yarılanması sayesinde daha az bir şekilde artacak olan Bitcoin‘in fiyatının da bu sebepten dolayı artması beklenmektedir. Yatırımcılar bunu düşündükleri için daha fazla Bitcoin almaya başlamıştır.

Bitcoin birikimleri ölçen Glassnode verilerine göre her gün yatırım olarak alıp beklemek amacıyla 75.000 Bitcoin alınıyor. Bugünkü değeriyle 567 milyon dolara tekabül eden Bitcoin alınarak Bitcoin birikimi yapılıyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.