Ripple Youtube’a dava açtı!

Ripple Youtube’a dava açtı!

ABONE OL 

Kripto para şirketi Ripple Youtube’a dava açtı. Sebebi ise Ripple CEO‘su Brad Garlinghouse‘un ismi kullanılarak yapılan dolandırıcılık içeriklerini engellememek olduğu ortaya çıktı.

Ripple ve Ripple CEO’su Brad Garlinghouse‘un kripto para sektöründeki isim haklarına zarar verecek içeriklerin engellenmemesi, Garlinghouse‘un Youtube’a dava açmasına sebep oldu. Açılan davanın tazminat davası olduğu biliniyor ancak değeri konusunda henüz bir bilgi yok.

Ripple Youtube İle Karşı Karşıya Geldi

Dava için yapılan şikayette ortaya çıktı:

“Youtube’un açıklanamaz şekilde kendi platformundaki yaygın ve zararlı dolandırıcılık hareketlerini bilerek engellememesinin direkt sonucu olarak Ripple ve sayın Garlinghouse’un marka değerleri, repütasyonları ve imajları zarar görmüş, görmeye de devam etmektedir. Çoğunlukla ‘XRP 1 Giveaway’ olarak adlandırılan bu dolandırıcılık, Ripple markası ve sayın Garlinghouse’un itibarı ve dünya çapında XRP sahiplerine üçüncü taraflar tarafından yapılan saldırılardır. Aşağıda detayları verilmiş olan bu dolandırıcılık hareketleri genelde, hesapların ‘hack’lenmesi, kimlik bilgilerinin ele geçirilmesi ve sayın Garlinghouse ile Ripple markasının adlarının kullanılmasına dayanmaktadır ancak, bunlar dışında Ripple’ın yoğun taleplerine karşın Youtube’un rahat bir şekilde davranmaya devam etmesi ve harekete geçme konusundaki isteksizliğinin de büyük payı vardır.”

Şirketin ve CEO’nun marka değeri ve imajlarını olumsuz etkileyen içeriklerin herhangi bir şekilde engellenmemesi dava açılmasına sebep oldu. Şirketin ve CEO’nun sektördeki durumundan nemalanan dolandırıcıların haksız kazanç elde etmelerinin derhal önüne geçilmesi gerektiği vurgulandı.

CEO ayrıca Youtube’un geçtiğimiz yıl 15 milyar dolar gelir ettiğini ve bu dolandırıcıları engellemek için hiçbir şey yapılmamasını eleştirdi. Ripple Youtube üzerinden gördüğü zararı dava ile geri almak isteyebilir.

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse’un paylaşıldığı bir videonun altındaki açıklama kısmında verilen XRP adresine izleyiciler tarafından milyonlarca XRP aktarılmasının bu kararın alınmasında etkili olduğu vurgulandı.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir