Spotify Android sürümü 1 milyar indirmeyi aştı

 Spotify Android sürümü 1 milyar indirmeyi aştı

Dünyaca ünlü müzik platformu Spotify Android sürümü yeni bir rekor kırdı ve 1 milyar indirmeyi aştı. Özellikle son zamanlarda Apple ile arasında bulunan HiFi çekişmesi ile birlikte daha da fazla gündeme gelen şirket 1 milyar indirmeyi aşarak kritik bir başarılı elde etmiş oldu.

Spotify Android Sürümü Kendi Rekorunu Kırdı

Dünyanın en büyük müzik platformlarından olan Spotify‘ın Google Play’de yer alan Android sürümü 1 milyar indirmeyi aşarak kritik bir başarıyı elde etti. Rakipleriyle rekabeti iyice kızışan şirket bu başarıyla birlikte rakiplerine göz dağı veriyor. Yüksek kalitede müzik deneyimi sunacağı HiFi teknolojisine desteğini yakında sunacak olan Spotify aynı zamanda Podcast abonelik sistem üzerinde de çalışıyor.

Geçtiğimiz günlerde yayınladığı ilk çeyrek raporunda da abone sayısı açıklanmıştı. Bu rapora göre Spotify, bu yılın ilk üç ayında 11 milyon yeni aboneye sahip oldu ve toplam abone sayısını 366 milyona yükseldi. Premium abone sayısı ise 158 milyona yükseldi. Yine aynı dönemde yaklaşık 4 milyon kullanıcı aboneliğini iptal ettirdi.

Spotify Android sürümü 1 milyar indirmeyi aştı

Spotify Podcast Abonelik Sistemi Geliyor

Apple geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklama ile Podcast abone sistemi duyuracağı ve Podcast üreticilerine elde edilen gelirin yüzde 70’ini ödeyeceği ortaya çıkmıştı. Spotify’ın da bu alanda çalışmaları olduğu biliniyordu. Apple’ın açıklamasının ardından Spotify da bu alanda abonelik sistemi oluşturacağını ve Podcast üreticilerine elde edilen yüzde 100’ünü ödeyeceğini açıkladı.

Spotify Podcast abonelik sistemi önümüzdeki hafta başlayacak. Podcast konusunda ciddi adımları bulunan Spotify, Barack Obama başta olmak üzere Prens Harry ve Meghan Markle ile anlaşma sağlamıştı. Bu hamleler ile birlikte Apple Podcast abonelik sistemi ve Spotify Podcast abonelik sistemi arasında kıran kırana bir rekabet olması bekleniyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Yazılım kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir