iPhone 13 tasarımından yeni görüntüler geldi

 iPhone 13 tasarımından yeni görüntüler geldi

Apple tarafından bu yılın eylül ayında duyurulması beklenen iPhone 13 serisine dair yeni tasarım görüntüleri ortaya çıktı. Henüz kesin ve onaylanmış bir tasarım olmamasıyla birlikte iPhone 13 tasarımları bizlere fikir veriyor.

iPhone 13 Tasarım Görüntüsü Karşımızda

Hindistanlı YouTuber Waqar Khan tarafından paylaşılan görüntülerde iPhone 13 modelinin 6 farklı renkli tasarımı bulunuyor. İkili arka kamera tasarımı ve kameraların çapraz konumlandırılmasıyla dikkatleri çeken tasarımda küçülen çentik tasarımda gözlerden kaçmıyor.

iPhone 13 tasarımı

Tasarımdan da görüldüğü gibi mor, kırmızı, lacivert, turuncu, beyaz ve siyah olmak üzere şimdilik en az 6 renge sahip olacak. Kameraların çapraz olarak konumlandırılması ise akıllı telefonda oldukça şık görünüyor.

iPhone 13 Modeli Hakkında Bilinen Diğer Detaylar

iPhone 13 serisinde çentiği biraz daha küçültecek olan Apple, arka kamera çıkıntısını arttıracak. iPhone 13 Pro özelindeki sızıntılara göre Apple‘ın kamera üzerinde bir hayli çalıştığı ve portre modunu geliştirerek video moduna da entegre edeceği iddia ediliyor.

Turuncu rengi üzerinde çalışan Apple, uzay grisi modellerin rengini biraz daha koyu bir şekilde sunabilir. Bir diğer sızıntıya göre ise satışlarının düşük olması sebebiyle üretimin durdurulacağı söylenen Mini modelinin iPhone 13 serisinde de yer bulacağı söyleniyor.

Apple’ın ABD Patent ve Ticari Marka Ofisi‘nden aldığı patentlerin raporlarında ekran yenileme hızının birkaç kat artabileceği belirtildi. Normalde 60 Hz ekran yenileme hızına sahip olan iPhone modelleri artık 120 Hz, 180 Hz veya 240 Hz ekran yenileme hızlarıyla karşımıza çıkabilecek.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir