Sony sessizliğini 14 Nisan’da bozabilir!

 Sony sessizliğini 14 Nisan’da bozabilir!

İddialara göre Sony, 14 Nisan tarihinde yeni Xperia modeli duyuracak. Bir süredir sessizliğini koruyan şirketin iPhone 12 mini modeline rakip olacak bir model duyuracağı söyleniyor.

Sony, iPhone 12 mini Modeline Rakip Üretecek!

Sony akıllı telefon pazarında bir hayli geri planda kaldı. Bir dönemin en büyük akıllı telefon üreticilerinden olan Sony’nin 14 Nisan tarihinde sessizliğini bozup Xperia 1 III veya Xperia Compact modelini duyuracağı iddia ediliyor. Bu modellerin iPhone 12 mini modeline karşı bir hamle olarak duyurulacağı da gelen iddialara arasında yerini alıyor.

25 Ocak tarihinde Xperia Compact tasarımı ortaya çıkmış ve iPhone 12 mini modeline rakip olacağı söylenmişti. Aynı şekilde Xperia 1 III modelinin özellikleri ortaya çıkmıştı.

Sony Xperia Compact

Sony Xperia Compact Muhtemel Özellikleri

5.5 inç ekrana ve üzeirnde 8 megapiksel ön kameraya sahip olacağı iddia edilen Xperia Compact, arka tarafından 13 megapiksel ana kamera ile karşımıza çıkacak. 3.5 mm kulaklık girişini de barındıran akıllı telefonun kenar kısmında parmak izi okuyucusu da bulunuyor.

iPhone 12 mini ile karşılaştırılmasının sebebi ise kasa tipi ve ekran büyüklüğü benzerlik gösteriyor. iPhone 12 mini modeli 5.4 inç ekrana sahipken Xperia Compact 5.5 inç ekranla karşımıza çıkacak.

Sony Xperia 1 III Özellikleri Ortaya Çıkmıştı

Sony Xperia 1 III, 5G destekli Snapdragon 888 işlemci ile karşımıza çıkmaya hazırlanıyor. 6.5 inç 4K OLED HDR ekran, 8 GB RAM ve 256 GB depolama kapasitesi ile karşımıza çıkmaya hazırlanıyor. Suya ve toza karşı dayanıklılık sertifikaları ile birlikte tanıtılması bekleniyor.

Fiyat olarak ise akıllı telefon elleri yakacak. 1.199 dolar (8.835 TL) fiyat etiketiyle satışa sunulacak. Ülkemizde satılmayacağı düşünülen akıllı telefon, fiyatıyla tüm dünya için pahalı olarak nitelendiriliyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Gökhan Kaya

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir