Sony NFT patenti için başvuru yaptı!

Sony NFT patent

Sony NFT patenti için başvuru yaptı!

ABONE OL 

Teknoloji devleri arasında yer alan Sony, NFT’leri kullanan video oyunlarındaki dijital varlıkları izleyen bir patent başvurusu yaptı.

Sony NFT Patent Başvurusu Yaptı

Sony tarafından geliştirilen PlayStation, yakında NFT desteğini de kullancılara sunabilir. Sony amacını şu şekilde ifade ederek ve NFT’leri kullanarak bu ayrımı yapmak istiyor:

Geleneksel video oyunlarında video oyununun ünlü bir oyuncusunun ünlü bir turnuvayı kazanmak için kullandığı oyun içi öğenin belirli bir örneğini, oyun içi öğenin diğer herhangi bir örneğinden ayırt etmenin hiçbir yolu yoktur.

Yapılan patent başvurusu ile bu ayrımı yapmayı sağlayacak olan Sony, oyun severlerin başarılarını da rahatlıkla ayırt etme imkanını sağlayacak.

Sony NFT patenti için başvuru yaptı!

Instagram NFT Alım Satım Desteğine Hazırlanıyor

Instagram’ın bağlı olduğu Meta şirketi, Instagram üzerinden NFT alım satım imkanı tanıyacak. Bunun için gelişmelere devam eden Meta, Opensea platformu üzerinden verileri çekecek ve Instagram üzerinden kullanıcılara gösterecek.

Bu sayede Opensea hesabı olan Instagram kullanıcıları, Instagram üzerinden de NFT alım satımı gerçekleştirebilecek. Instagram bu özelliğini kullanıma sunarken NFT sanatçılarıyla iş birliği yapacak. Bu sanatçılar arasında Refik Anadol da yer alıyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve YouTube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir