Şok iddia: Apple iPhone 14 Plus üretimini durdurdu!

iPhone 14 Plus üretimi

Şok iddia: Apple iPhone 14 Plus üretimini durdurdu!

ABONE OL 

Apple, geçtiğimiz ay iPhone 14 serisini duyurmuş ve yıllardır üretmediği Plus modelini yeniden üretmişti. Ancak iPhone 14 Plus yeteri kadar ilgi görmedi. Ortaya atılan bir iddiaya göre Apple, iPhone 14 Plus üretimini durdurdu.

iPhone 14 Plus Üretimi Durduruldu İddiası

iPhone 14 serisi merakla bekleniyordu ve geçtiğimiz ay düzenlenen etkinlikle karşımıza çıktı. Seride mini modeli yerine Plus modeli ekleyen Apple, tıpkı mini de olduğu gibi Plus modelinde de yeteri kadar talep görmedi.

iPhone 14 Plus siparişlerinin beklenenin altında kalmasıyla birlikte The Information haberine göre Apple, iPhone 14 Plus üretimini durdurdu. Henüz resmi bir açıklama gelmese de araştırma şirketlerinin yayınladıkları raporlarda iPhone 14 Plus‘a olan ilginin oldukça az olması bu iddiayı kuvvetlendiriyor.

iPhone üretim yeri
Şok iddia: Apple iPhone 14 Plus üretimini durdurdu!

iPhone 14 SIM Desteklenmiyor Sorunuyla İlgili Açıklama Yaptı

Apple, iPhone 14 modellerinde SIM desteklenmiyor sorunu yaşanabileceğini açıkladı. iPhone 14 serisindeki tüm modellerde SIM desteklenmiyor sorunuyla birlikte donma problemi de yaşanabileceğini ifade etti. Apple bu sorunlar sebebiyle iPhone 14 serisi sahiplerine güncellemelerini geciktirmeden yapma tavsiyesinde bulundu.

Apple yaptığı açıklamada bu sorunun donanım ile alakalı değil yazılımsal olduğunu da belirtti. Bu sebepten dolayı teknik destek almaya gerek olmadığı da ifade edildi.

iPhone 14 Üretimi için Yeni Karar Açıklandı!

Apple, iPhone 14 için 90 milyon adetlik bir üretim planlamış ve ayrıca yüksek talep için 6 milyon adetlik ek üretim için de anlaşmaları sağlamıştı. Fakat özellikle iPhone 14 ve iPhone 14 Plus modellerinin ilgi görmemesi sebebiyle bu ek üretim anlaşmasını askıya aldı.

Bloomberg’in haberine göre Apple, 2021 yılında olduğu gibi 90 milyon adetlik üretim yapacak ve ek üretime gitmeyecek.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir