Bitcoin balinalarının serveti azalıyor!

Bitcoin balinaları

Bitcoin balinalarının serveti azalıyor!

ABONE OL 

Lider kripto para birimi Bitcoin’in balinaları son üç yılın en zor günlerini yaşıyor. Verilere göre Bitcoin balinalarının sahip oldukları Bitcoin sayısı azalmaya devam ediyor.

Bitcoin Balinalarının Varlıkları Azalmaya Devam Ediyor

Bitcoin’in son 8 aydır içinde bulunduğu durumdan çıkamamasından Bitcoin balinaları da olumsuz etkilenmeye devam ediyor. Cüzdanınında 100 ile 10.000 Bitcoin arasında Bitcoin’i bulunan yatırımcılar balina olarak nitelendiriliyor.

Bitcoin balinaları, dolaşımdaki Bitcoin miktarının yüzde 45.6‘sını elinde bulunduruyor. Bu oran son üç yılın en düşük oranı olarak kayıtlara geçti. Santiment tarafından paylaşılan veriye göre 0.1 Bitcoin ile 10 Bitcoin arasında Bitcoin’i bulunan cüzdanların oranı da yüzde 15.6 olarak kayıtlara geçti.

Bitcoin balinalarının serveti azalıyor!

Bitcoin Ne Zaman 100 bin Dolara Ulaşacak?

Fidelity Investment Küresel Direktörü Jurrien Timmer, yaptığı açıklamada Bitcoin’in 100 bin dolar seviyelerine ulaşması için iki yıla daha ihtiyacı olduğunu dile getirdi. 2023 yılında Bitcoin’in 100 bin dolara ulaşacağını ifade eden Timmer, altınla Bitcoin arasındaki ilişkiyi ise ”aynı takımdaki farklı oyuncular” olarak nitelendirdi. Jurrien Timmer şu ifadeleri kullanmıştı:

Bir arz modelim ve bir talep modelim var ve bu iki modelin bir sonraki ve son kesiştiği zaman birkaç yıl içinde yaklaşık 100.000 dolar.

Ayrıca açıklamalarında Bitcoin’in dolar ile her zaman bir ilişkisinin olacağını söyleyen Timmer, Bitcoin’in doların hegamonyasını tehdit etmediğini söylemişti:

Bitcoin’in doları veya doların rezerv durumunu gerçekten tehdit ettiğini düşünmüyorum. Doların rezerv para birimi olarak hegemonyasının risk altında olduğunu düşünmüyorum.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir