Singapur NFT gelirlerini vergilendirecek

Singapur NFT gelir

Singapur NFT gelirlerini vergilendirecek

ABONE OL 

NFT pazarı giderek büyürken devletlerde bu konudaki düzenlemeler üzerinde çalışmaya başladı. Geçtiğimiz günlerde Çin’den Metaverse ve NFT açıklamaları gelmişti. Bugün ise Singapur devletinin NFT gelirlerini vergilendireceği açıklandı.

Singapur NFT Vergilendirme Hamlesini Atıyor

Kripto para piyasasının yaklaşık 4 aydır süren durağan dönemi NFT’lere herhangi bir olumsuz etkisi olmadı. Aksine birçok yatırımcı NFT projelerine ilgi gösterdi ve NFT projelerinin büyüklüğü ve hacimlerinde rekorlar kırıldı.

Singapur devleti aldığı son karar ile birlikte NFT satışlarından elde edilecek gelirlerin vergilendirileceğini açıkladı. The Business Times haberine göre Singapur Maliye Bakanı Lawrence Wong, meclisteki konuşmasında NFT satışlarının da gelir vergisine tabii olacağını ifade etti. Ancak ilk NFT satışlarının sermaye oluşturma hamlesi olması sebebiyle ilk satışların bu vergiye tabii olmayacağı belirtildi.

Singapur NFT gelirlerini vergilendirecek

Çin NFT ve Metaverse Adımı Atıyor

Bitcoin madencilerini ülkeden göndererek Bitcoin fiyatının çok kısa sürede yüzde 50‘ye yakın değer kaybetmesine sebep olan Çin, NFT satışlarına odaklanmaya başladı. Bilindiği gibi NFT satışları da kripto para ön satışlarına benzer şekilde uygulanıyor.

Çinli yetkili Zheng Xinjian, yerel basına verdiği röportajda mevcut yasaların yeni mali faaliyetlere karşı yetersiz kaldığını ve bunun için yeni adımların atılacağını ifade etti. Açıklamalarında Metaverse ve NFT’lerden özellikle bahseden Xinjian, Çin’in NFT’lere bakış açısını açık bir şekilde gösterdi.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir