Elon Musk açıkladı: Satmayacağım!

Elon Musk açıkladı

Elon Musk açıkladı: Satmayacağım!

ABONE OL 

Dünyanın en zengin adamı Elon Musk, resmi Twitter hesabından yaptığı açıklamasında sahip olduğu kripto paraları satmayacağını açıkladı.

Elon Musk Açıkladı: Bitcoin, Ethereum ve Dogecoin’leri Satmayacağım

Elon Musk yaptığı açıklamalar ile özellikle Bitcoin başta olmak üzere birçok kripto paranın fiyatına etki edebiliyor. Son açıklamasında enflasyona karşı varlıkları korumak için yapılan yatırımlardan bahseden Musk, sahip olduğu Bitcoin, Ethereum ve Dogecoin‘leri satmayacağını açıkladı:

Genel bir ilke olarak, bu başlıktan tavsiye arayanlar için enflasyonun yüksek olduğu zamanlarda dolar yerine iyi ürünler yaptığını düşündüğünüz şirketlerde ev veya hisse senedi gibi fiziksel şeylere sahip olmak genellikle daha iyidir. Bitcoin, Ethereum veya Dogecoin’e hala sahibim ve satmayacağım.

Elon Musk 5,7 Milyar Dolarlık Bağış Yaptı

“Not, hiçbir yerden nakit maaş veya ikramiye almıyorum. Sadece hissem var, dolayısıyla vergileri şahsen ödememin tek yolu hisse senedi satmak.” açıklamasıyla yüzde 10’luk hissesini satan Musk, 19-29 Kasım tarihleri arasında milyarlarca dolar değerinde bağış yaptı.

Musk’ın servetinin küçük bir kısmıyla dünyadaki açlık sorununun çözüleceği konusu uzunca bir süre konuşulmuştu. Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu, birkaç belge paylaşarak 19-29 Kasım tarihleri arasında ismi açıklanmayan bir hayır kurumuna, Elon Musk tarafından 5,7 milyar dolar değerinde 5 milyon 44 bin Tesla hissesi bağışlandı.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir