Singapur kripto para şirketlerinden ek bilgi istiyor!

Singapur kripto para

Singapur kripto para şirketlerinden ek bilgi istiyor!

ABONE OL 

Kripto paraları düzenleme konusunda öncü ülkelerden olan Singapur, lisans için başvuran kripto para şirketlerinden ek bilgi istemeye başladı.

Singapur Kripto Para Konusunda Hassas Davranıyor

Kripto para piyasasında yaşanan düşüşlerle birlikte birçok dev şirketin batması ve batmanın eşiğine gelmesiyle gözler düzenleyicilerine çevrildi. Singapur Para Otoritesi (MAS), kripto para şirketlerinden yapılan lisans başvurularında ayrıntılı bilgi istemeye başladı.

Birçok kripto para şirketi ülkelerdeki faaliyetlerini resmi bir şekilde yürütmek için mali otoritelere başvuru yapıyor. Ülkeler de lisans vermeden önce detaylı araştırmalar yapıyor. Singapur’un bu konuda daha hassas davranan ülkelerin başında geliyor.

Hukuk danışmanı Hagen Rooke konuyla ilgili şu ifadeleri kullandı:

Kripto endüstrisini son zamanlarda rahatsız eden çeşitli iflaslar ve karşı taraf temerrütleri ışığında, MAS muhtemelen bu sıkıntılı senaryolara yol açan riskleri azaltmak için ek düzenleyici önlemlere duyulan ihtiyacı değerlendiriyor.’

Singapur kripto para şirketlerinden ek bilgi istiyor!

Singapur NFT Vergilendirme Hamlesini Atıyor

Kripto para piyasasının yaklaşık 4 aydır süren durağan dönemi NFT’lere herhangi bir olumsuz etkisi olmadı. Aksine birçok yatırımcı NFT projelerine ilgi gösterdi ve NFT projelerinin büyüklüğü ve hacimlerinde rekorlar kırıldı.

Singapur devleti aldığı son karar ile birlikte NFT satışlarından elde edilecek gelirlerin vergilendirileceğini açıkladı. The Business Times haberine göre Singapur Maliye Bakanı Lawrence Wong, meclisteki konuşmasında NFT satışlarının da gelir vergisine tabii olacağını ifade etti. Ancak ilk NFT satışlarının sermaye oluşturma hamlesi olması sebebiyle ilk satışların bu vergiye tabii olmayacağı belirtildi.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir