ABD merkezli sigorta şirketi 100 milyon dolarlık Bitcoin aldı

 ABD merkezli sigorta şirketi 100 milyon dolarlık Bitcoin aldı

Kripto para piyasasına her geçen gün yeni bir kurumsal yatırımcı daha geliyor. MicroStrategy ile dikkatleri çeken lider kripto para birimi, kurumsal şirketlerin gözdesi haline gelmeye başladı. Son olarak ABD merkezli sigorta şirketi Massachusetts Mutual Life Insurance, 100 milyon dolar değerinde Bitcoin satın aldı.

Kurumsal Alımlara Yenisi Eklendi! 100 Milyon Dolarlık Bitcoin

ABD merkezli sigorta şirketi Massachusetts Mutual Life Insurance, 100 milyon dolar değerinde Bitcoin satın aldı. Alım işlemi New York Digital Investment Group (NYDIG) aracılığıyla gerçekleştirildi. Yaklaşık 170 yıllık olan sigorta şirketi toplamda 235 milyar dolarlık varlığa sahip. Bu varlık ile yapılan yatırım kıyaslandığında son derece küçük bir meblağ olduğu dikkatleri çekiyor.

Ancak kurumsal yatırımcıların kripto para satın alması, kripto paralara yatırım yapmakta çekinen yatırımcıların kripto para piyasasına yönlenmesine sebep olabilir.

MicroStrategy Bitcoin’e doymuyor!

MicroStrategy kripto para yatırımına bir yenisini daha eklemeyi planlıyor. Eylül ayında 425 milyon dolar değerinde Bitcoin satın alan şirket birkaç gün önce 50 milyon dolar değerindeki yeni alımı da duyurmuştu. Gelen son haberlere göre değiştirilebilir tahvil satışıyla elde edilecek olan 400 milyon dolar ile yeniden alım yapacaklarını açıkladı.

İlk iki alımını 9 bin dolar seviyelerindeyken yapan şirket, 50 milyon dolarlık alımını 19 bin 400 dolar seviyelerinden yapmıştı. Şirketin alımlara devam etmesi Bitcoin‘e uzun vadede güvendiklerini ve bir beklenti içerisinde olduklarını açıkça ortaya koyuyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir