Bitcoin madencileri hiç olmadığı kadar satış yapıyor

 Bitcoin madencileri hiç olmadığı kadar satış yapıyor

Kripto para piyasasının liderlik koltuğunda oturan Bitcoin, Bitcoin madencilerinin çalışmaları sonucunda alınıp, satılabiliyor. Bitcoin işlemlerinin gerçekleşmesini ve Bitcoin arzının artmasını sağlayan madenciler işlem ücretlerinden elde ettikleri Bitcoin‘leri satarak gelirlerini sağlıyorlar. Ancak şu sıralar hiç olmadığı kadar satış gerçekleştiriliyor.

Bitcoin Madencileri Bol Bol Satıyor

Bitcoin transferlerinin gerçekleşmesini, Bitcoin alımını, satımını ve Bitcoin üretilmesini sağlayan madencilerin son günlerde yoğun satışlarını sürdürüyor. İşlem ücretlerinden ve ürettikleri Bitcoin‘lerle gelirlerini elde eden madenciler, sahip oldukları Bitcoin‘leri satmaya başladılar. Ancak satış birçok Bitcoin madencisi tarafından gerçekleştiriliyor. Bu durumda Bitcoin’in fiyatını bir hayli olumsuz etkiliyor.

Bitcoin madencileri bol bol satıyor

Yaklaşık 3 yıldır görülmeyen bir şekilde Bitcoin satışı gerçekleştiren madenciler ile ilgili CryptoQuant CEO’su Ki Young Ju şu ifadeleri kullandı:

”Bitcoin madencileri çok fazla Bitcoin satıyorlar. Hala iyimserim ama bu kısa vadede iyi bir sinyal değil.”

Bitcoin Hakkında Sevindiren Açıklama Gelmişti

Amerika Birleşik Devletleri’nden gelen açıklama Bitcoin’in engellenmesi fikirlerini geride bıraktı. CNBC açıklamasında Brian Brooks, Bitcoin’in engellenmesinin söz konusu olmadığını ve Bitcoin’in finansal sisteme entegre edilmesi için çalıştıklarını ifade etmişti.

Kripto paraların art niyetle kullanılmasının önüne geçilmesi için gereken çalışma yapıldığı gibi kripto paraların geliştirilmesine yönelikte çalışmaların sürdüğünü belirtti. Brian Brooks tarafından yapılan açıklamalar:

”Trump’ın görev süresi bitene kadar kriptoyla ilgili birçok iyi haber duyacağınızı düşünüyorum. Bunların bazıları Blockchain ağları ile bağlanan bankalar, bazıları ise bu varlıkların yapısına daha fazla açıklık getirilmesi ile ilgili olacak. Kimse Bitcoin’i yasaklamayacak. Kimse bu aktarım teknolojilerinin bazılarını yasaklamayacak.”

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir