Fransa kripto para düzenlemesini duyurdu

Kripto paraların dünya genelinde giderek popülerleşmesiyle birlikte her ülkeden yeni yatırımcıların ilgisini çekiyor. Kripto para piyasasına yalnızca geçtiğimiz hafta 430 milyon dolarlık para girişi sağlandı. Böylesine bir büyüme söz konusuyken Fransa kripto para düzenlemesi duyurdu.

Fransa Kripto Para Düzenlemesini Uygulamaya Başlayacak

Fransa Maliye Bakanı Bruno Le Maire tarafından açıklanan düzenleme, kripto para piyasasına yatırım yapacak olan yatırımcıların kimliklerini doğrulamak zorunda olduklarını açıkladı. Kripto para borsalarından doğrulamaları başlatmalarını istedi. KYC ismi verilen kullanıcıların kimlik onayı ile üye olarak kripto para alım satımı yapma imkanı veren sistem, aynı zamanda yatırımcıların devlet tarafından kontrolünü sağlıyor.

”Ekosistemdeki oyunculardan gelen bu talep, kullanıcıların tanımlanmasını kolaylaştırırken dijital varlıklardaki işlemlerin anonim olmaya karşı mücadeleyi de mümkün kılacaktır.”

Fransa kripto para düzenlemesini duyurdu

Yalnızca kimlik doğrulama değil, kripto paralara ait işlemlerin kayıtlarının tutulması da düzenlenmenin detaylarında yer alıyor. Bu düzenlemeler sayesinde Euro’nun terörizm ile olan ilişiğini kesmek hedefleniyor:

”Fransa’da yapmaya çalıştığımız şey, kripto varlıklar yoluyla terörizmin finansmanına karşı savaşmaktır. Ancak genel hedefimiz, kripto varlıklar aracılığıyla yeniliği teşvik etmek. Bu iki mesajı da AB düzeyine taşıyacağız.”

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir