Altın yatırımları kripto para sektörüne kayıyor

 Altın yatırımları kripto para sektörüne kayıyor

Coinshares isimli veri analiz şirketi yayınladığı raporunda altın yatırımlarının likidite kaybı yaşadığını ve kripto para sektöründeki likidite artışına dikkat çekti. Kripto para sektörüne giriş yapan likiditenin ciddi bir kısmı ise Bitcoin‘e aktarılıyor.

Kripto Para Sektörü Büyümeye Devam Ediyor

7 Aralık tarihinde Coinshares tarafından yayınlanan raporda son dört haftada altın yatırım ürünlerinden 9.2 milyar dolarlık likidite çıkışı yaşandığını ortaya çıkarıldı. Aynı dönemde kripto para piyasasından Bitcoin ürünlerine 1.4 milyar dolarlık bir likidite girişi olduğuna raporunda yer verdi.

Kripto para sektörü

Kripto para piyasasına son iki hafta içerisinde 429 milyon dolarlık likidite girişi olduğu belirtildi. 429 milyon dolarlık yatırımın yüzde 20‘si ile Ethereum yatırmı yapıldı. Bunun sebebinin ise 1 Aralık tarihinde başlayan Ethereum 2.0 güncellemesi olduğu düşünülüyor. Coinshares son bir haftada ünlü yatırım fonu Grayscale‘in 336 milyon dolar yatırım aldığına da raporundan yer verdi.

Bitcoin Hakkında Sevindiren Açıklama!

Amerika Birleşik Devletleri’nden gelen açıklama Bitcoin’in engellenmesi fikirlerini geride bıraktı. CNBC açıklamasında Brian Brooks, Bitcoin’in engellenmesinin söz konusu olmadığını ve Bitcoin’in finansal sisteme entegre edilmesi için çalıştıklarını ifade etti.

Kripto paraların art niyetle kullanılmasının önüne geçilmesi için gereken çalışma yapıldığı gibi kripto paraların geliştirilmesine yönelikte çalışmaların sürdüğünü belirtti. Brian Brooks tarafından yapılan açıklamalar:

”Trump’ın görev süresi bitene kadar kriptoyla ilgili birçok iyi haber duyacağınızı düşünüyorum. Bunların bazıları Blockchain ağları ile bağlanan bankalar, bazıları ise bu varlıkların yapısına daha fazla açıklık getirilmesi ile ilgili olacak. Kimse Bitcoin’i yasaklamayacak. Kimse bu aktarım teknolojilerinin bazılarını yasaklamayacak.”

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir