Shiba Inu yakım işlemine yenisi ekleniyor!

Shiba Inu yakım

Shiba Inu yakım işlemine yenisi ekleniyor!

ABONE OL 

Meme token olarak ortaya çıkan Shiba Inu yakımlarına bir yenisi daha ekleniyor. Maksimum arzı 1 katrilyon adet olarak Shiba Inu miktarı yakım işlemleri sayesinde giderek azalıyor.

Shiba Inu Yakımları Sürüyor

Meme token’lar arasında Dogecoin’in ardından gelen Shiba Inu (SHIB) yakım işlemlerine bir yenisi daha ekleniyor. Birbirinden bağımsız şekilde gerçekleştirilen yakım işlemlerinden sonuncusunu Bigger Entertainment sahibi Steven Cooper yaptığı açıklamada 212 milyon adet SHIB yakılacağını duyurdu.

Bu yakımla birlikte bugüne kadar yakılan SHIB token miktarı 868 milyon 49 bin adet olarak kayıtlara geçecek. Steven Cooper, yakım işleminin YouTube üzerinden canlı yayınlanacağını da açıkladı.

Shiba Inu yakım işlemine yenisini ekleniyor!

Yakma İşlemi (BURN) Nedir?

Kripto paraların fiyatları arz ve talebin kesişim noktasıyla oluşur. Burn yani yakma işleminin amacı piyasada işlem göre kripto paranın miktarını azaltarak fiyatının daha da yükselmesi hedeflenmektedir. Toplam arz miktarı azalacağı için fiyatın yukarı çıkması bekleniyor.

ÖRNEK: Yaz aylarında domates fiyatları düşük olur. Bunun sebebi domatesin yaz aylarında çok olmasıdır. Yani arzı fazla olduğu için fiyatı düşüktür. Ancak kış aylarında domates miktarı azdır yani arzı düşüktür. Bu yüzden de kış aylarında domates pahalıdır.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.